Zemřel australský tenisový hrdina, triumf si připsal i ve Wimbledonu

ČTK ČTK
22. 5. 2020 12:07
Jeden z australských tenisových hrdinů minulosti Ashley Cooper, jenž v 50. letech získal čtyři grandslamové tituly ve dvouhře, zemřel po dlouhé nemoci ve věku 83 let.
Ashley Cooper o vítězství na Wimbledonu 1958. Sledujte ukázku dokumentu Tennis Australia | Video: Tennis Australia

Během kariéry vybojoval i čtyři deblové tituly na grandslamových turnajích a v roce 1957 pomohl Austrálii k triumfu v Davisově poháru.

Cooper byl jedním z úspěšných svěřenců trenéra Harryho Hopmana. Premiérový grandslamový titul získal v roce 1957 na Australian Open. O rok později trofej obhájil a přidal i triumfy ve Wimbledonu a na US Open.

Pouze jedenáct tenistů v historii dokázalo získat alespoň tři grandslamové tituly v jednom kalendářním roce. Na Roland Garros bylo jeho maximem semifinále.

V roce 1959 se Cooper vydal na profesionální dráhu, kariéru ukončil v roce 1962 kvůli zranění zad. Celkem získal 27 titulů ve dvouhře.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy