Začaly se prodávat vstupenky na Fed Cup v Ostravě

ČTK ČTK
12. 12. 2016 12:08
Vstupenky na utkání prvního kola Fed Cupu se Španělkami v Ostravě jsou ode dneška v prodeji. V ČEZ Aréně, kde české tenistky ještě neprohrály, se bude hrát na tvrdém povrchu 11. a 12. února.
Fed Cup se vrací do Ostravy
Fed Cup se vrací do Ostravy | Foto:

Praha - Za dva měsíce se české fedcupové šampionky představí v 1. kole nového ročníku a vstupenky na utkání se Španělkami v Ostravě jsou ode dneška v prodeji. V ČEZ Aréně, kde české tenistky ještě neprohrály, se bude hrát na tvrdém povrchu 11. a 12. února.

"Už se těším, až s holkama ukážeme Fed Cup, který vybojovaly ve Štrasburku, konečně doma," uvedl v tiskové zprávě kapitán Petr Pála, který v listopadu dovedl tenistky k fedcupovému hattricku a pátému triumfu za pět let. "Letos vyšel los nešťastně, že jsme hráli všechny zápasy venku a ani jeden před domácími fanoušky. O to víc si to vychutnáme v Ostravě, kde to vždycky bylo skvělé," doplnil Pála.

Dvoudenní permanentky stojí 890 korun a 690 korun. Vstupenky na jednotlivé dny budou stát na sobotu 500 a 400 korun, na neděli pak 550 a 450 korun.

"Předprodej jsme načasovali tak, aby se lístky mohly stát nápaditým vánočním dárkem. Když přihlédnu k poptávce po vstupenkách, jakou jsme zaznamenali v minulých týdnech ještě před zveřejněním data předprodeje, předpokládám, že bude beznadějně vyprodáno," řekl Miroslav Černošek, majitel agentury Česká sportovní, která zápasy Fed Cupu marketingově a organizačně zajišťuje.

V domácím prostředí drží české tenistky vítěznou šňůru již osm zápasů. Naposledy doma prohrály 2:3 s USA v semifinále v Brně v roce 2009. V případě vítězství nad Španělskem by hrály buď v USA, nebo v Německu.

Když jsem šla ve finále Fed Cupu za stavu 1:2 na kurt, poprvý jsem před zápasem neměla obavy, neměla jsem to v hlavě, říká Barbora Strýcová. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 28 minutami

Na stovkách nádraží a pošt vzniknou místa pro výdej poštovních balíků

Na 144 železničních nádražích vzniknou místa pro výdej poštovních balíků. Dalších 135 výdejních boxů pak přibude na pobočkách pošt. Správa železnic se na tom dohodla s Českou poštou, uvedly ve středu obě společnosti. Výdejní místa bude provozovat vysoutěžená zásilková firma.

Výdejních boxů by po celé republice mělo být skoro 300. K dispozici budou ve 144 stanicích, například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci, dále také v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně. Se 135 místy se pak počítá i na pobočkách České pošty. Na umístění boxů ve vytyčených lokalitách bude nyní vypsána veřejná soutěž, nájemní smlouva s vítězem soutěže bude uzavřena na pět let. V následujících letech se předpokládá zřízení boxů i v dalších lokalitách.

"Naším cílem je postupně rozšířit portfolio služeb, které na nádražích mohou denně využít nejenom cestující, ale i každý kolemjdoucí. Zřízení výdejních boxů je prvním z těchto kroků, věřím, že novou službu veřejnost ocení," uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Sudetští Němci na sjezdu udělí cenu českému exministrovi kultury Hermanovi

Sudetoněmecké krajanské sdružení (SL) na červencovém sjezdu v Mnichově udělí bývalému českému ministrovi kultury Danielu Hermanovi nejvyšší vyznamenání, kterým je Evropská cena Karla IV. Ve středu to oznámilo krajanské sdružení, které zastupuje zájmy sudetských Němců odsunutých po druhé světové válce z Československa a jejich potomků. Mluvčí sudetských Němců Bernd Posselt v prohlášení označil Hermana za člověka, který pomáhá ostatní spojovat a usmiřovat.

Nejvyšší představitel sudetských Němců Posselt uvedl, že Herman je mimořádným křesťanským stavitelem mostů a usmiřovatelem. Cenu si Herman převezme v sobotu 17. července.

Herman navštívil sudetoněmecký sjezd v roce 2016 jako první člen české vlády. V tehdejším projevu, ve kterém sudetské Němce pozdravil oslovením milí krajané, připomněl nacistické zločiny i násilnosti Čechů při poválečném odsunu německy mluvícího obyvatelstva. Vyjádřil také lítost nad těmito událostmi. Sjezdu se Herman zúčastnil také v roce 2019, který byl kvůli pandemii nemoci covid-19 zatím poslední. Tehdy byl jedním z řečníků, kteří gratulovali dlouholeté šéfce Izraelitské kulturní obce v Mnichově a Horním Bavorsku Charlotte Knoblochové k Evropské ceně Karla IV.

Zdroj: ČTK
Další zprávy