Vondroušová nechce být celebrita. Krausovu show odmítla, skoro nevycházela z domu

Aleš Vávra Aleš Vávra
2. 7. 2019 11:01
Londýn (od našeho zpravodaje) - Ještě než kvůli zranění ruky opustila slovutný Wimbledon, stihla se Markéta Vondroušová rozpovídat o své umíněné snaze vyhýbat se statusu sportovní celebrity. Shon po senzačním finále French Open zvládla dobře. I proto, že odmítala řadu mimosportovních aktivit.
Markéta Vondroušová.
Markéta Vondroušová. | Foto: Reuters

Hned několik tenisových odborníků po Roland Garros vyřklo varovná slova. Vondroušová musí mít na prvním místě tenis. Nebezpečí, že ji zahltí společenské povinnosti, je značné. 

Obrovský talent českého tenisu ale v krátkém časovém úseku prokázal, že má svou hlavu a nenechá se do ničeho tlačit. Už to pochopil i její manažer Jan Koukal.

"Je benevolentní. On ví, že jsem tvrdohlavá. Když někam jít nechci a někdo by mě nutil, byla bych strašně otrávená. Honza je v pohodě a moje odmítnutí bere," řekla Vondroušová po svém vyřazení v prvním kole Wimbledonu.

Po jejím pařížském úspěchu přišla celá řada nabídek. Mladou tenistku lákali například do populární talkshow Jana Krause Uvolněte se, prosím.

Vondroušová ale řekla ne. Před kamerami nezažívá nejpříjemnější pocity.

"Vůbec nevím, jaké by to tam bylo. Ještě bych z toho byla vystresovaná. Takže jsem si to nechala ujít," vysvětlila. 

Po životním úspěchu chtěla trávit čas hlavně doma. "Zavřela jsem se v baráku a ani nikam nechodila. Spíš jsem si chtěla v klidu trénovat a nestresovat se těmihle věcmi."

Připravovala se v klidu na Štvanici, žádný výrazný shon nepocítila. "Nebylo to nějak šílené. Měla jsem docela klid. Normálně jsem trénovala, než mě začala bolet ruka," zmínila Vondroušová nešťastný sobotní londýnský trénink, který výrazně přispěl k jejímu brzkému wimbledonskému konci. 

Žádná citelná životní změna po pařížském finále nepřišla. "Ne, pořád mám kolem sebe stejné lidi a to je hlavní," podotkla spokojeně, byť měla oči zvlhlé čerstvým zklamáním.

Po Roland Garros nestihla téměř žádné oslavy.

"Na Štvanici jsem dostala velkou kytku, chvíli jsme poseděli po tiskovce, ale brzy jsme se sebrali a odjeli domů do Sokolova. Ani tam se nic velkého nedělo," kroutila hlavou Vondroušová, která neslavila ani páteční dvacáté narozeniny.

"Měla jsem dva tréninky, potom jsme jen šli s kamarádkou, co bydlí tady v Londýně, do města na nákupy. Dali jsme si jen večeři, nic extra," dodala světová čtrnáctka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Čtyřicetiletá série Dukly skončila. Primátorky vyhrála osma Slavie Praha

Vítězem 108. ročníku Primátorek jsou veslaři Slavie Praha. Druhá skončila na Vltavě se ztrátou tří sekund osma společenství Slavie s Přerovem a třetí dojela posádka pražského ČVK s Mělníkem, jež měla manko dalších tří vteřin.

Po změně pravidel se dnes konal první ročník po omezení startu veslařů takzvaných resortních sportovních center včetně Dukly. V hlavním závodě tak formálně skončila více než čtyřicetiletá vítězná série Dukly, v nejrychlejší posádce však sedělo hned šest veslařů, kteří jsou v současnosti členy armádního klubu.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Schodek letošního státního rozpočtu bude kolem 400 miliard Kč, řekla Schillerová

Schodek státního rozpočtu za celý letošní rok bude zřejmě kolem 400 miliard Kč, řekla v neděli v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Deficit by tak byl vyšší než vloni, ale menší proti plánu. Původně plánovaný letošní schodek činil 500 miliard Kč. Na příští rok ministerstvo financí (MF) navrhuje schodek 376,6 miliardy Kč.

Podle Schillerové od května postupně tempo růstu schodku klesá, podle jejího odhadu by tak konečný deficit měl být kolem 400 miliard Kč. "Roli ale ještě sehrají především investice," dodala ministryně.

Deficit státního rozpočtu tak bude zřejmě vyšší než vloni. Tehdy stát hospodařil podle nedávno schváleného závěrečného účtu se schodkem 367,4 miliardy korun. Sněmovna původně schválila schodek 40 miliard, ale postupně ho kvůli dopadům pandemie zvýšila až na 500 miliard korun.

Letošní schodek rozpočtu by se podle předpokladů ministryně měl ve zbývající části roku zvýšit asi o 100 miliard Kč, ke konci srpna podle údajů MF činil 298,1 miliardy korun. Šlo o nejhorší srpnový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci srpna byl schodek 230,3 miliardy korun miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy