Vondroušová nechce být celebrita. Krausovu show odmítla, skoro nevycházela z domu

Aleš Vávra Aleš Vávra
2. 7. 2019 11:01
Londýn (od našeho zpravodaje) - Ještě než kvůli zranění ruky opustila slovutný Wimbledon, stihla se Markéta Vondroušová rozpovídat o své umíněné snaze vyhýbat se statusu sportovní celebrity. Shon po senzačním finále French Open zvládla dobře. I proto, že odmítala řadu mimosportovních aktivit.
Markéta Vondroušová.
Markéta Vondroušová. | Foto: Reuters

Hned několik tenisových odborníků po Roland Garros vyřklo varovná slova. Vondroušová musí mít na prvním místě tenis. Nebezpečí, že ji zahltí společenské povinnosti, je značné. 

Obrovský talent českého tenisu ale v krátkém časovém úseku prokázal, že má svou hlavu a nenechá se do ničeho tlačit. Už to pochopil i její manažer Jan Koukal.

"Je benevolentní. On ví, že jsem tvrdohlavá. Když někam jít nechci a někdo by mě nutil, byla bych strašně otrávená. Honza je v pohodě a moje odmítnutí bere," řekla Vondroušová po svém vyřazení v prvním kole Wimbledonu.

Po jejím pařížském úspěchu přišla celá řada nabídek. Mladou tenistku lákali například do populární talkshow Jana Krause Uvolněte se, prosím.

Vondroušová ale řekla ne. Před kamerami nezažívá nejpříjemnější pocity.

"Vůbec nevím, jaké by to tam bylo. Ještě bych z toho byla vystresovaná. Takže jsem si to nechala ujít," vysvětlila. 

Po životním úspěchu chtěla trávit čas hlavně doma. "Zavřela jsem se v baráku a ani nikam nechodila. Spíš jsem si chtěla v klidu trénovat a nestresovat se těmihle věcmi."

Připravovala se v klidu na Štvanici, žádný výrazný shon nepocítila. "Nebylo to nějak šílené. Měla jsem docela klid. Normálně jsem trénovala, než mě začala bolet ruka," zmínila Vondroušová nešťastný sobotní londýnský trénink, který výrazně přispěl k jejímu brzkému wimbledonskému konci. 

Žádná citelná životní změna po pařížském finále nepřišla. "Ne, pořád mám kolem sebe stejné lidi a to je hlavní," podotkla spokojeně, byť měla oči zvlhlé čerstvým zklamáním.

Po Roland Garros nestihla téměř žádné oslavy.

"Na Štvanici jsem dostala velkou kytku, chvíli jsme poseděli po tiskovce, ale brzy jsme se sebrali a odjeli domů do Sokolova. Ani tam se nic velkého nedělo," kroutila hlavou Vondroušová, která neslavila ani páteční dvacáté narozeniny.

"Měla jsem dva tréninky, potom jsme jen šli s kamarádkou, co bydlí tady v Londýně, do města na nákupy. Dali jsme si jen večeři, nic extra," dodala světová čtrnáctka.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy