7. 9. 2020 7:46
Denis Shapovalov se stal v New Yorku prvním kanadským čtvrtfinalistou US Open v open éře. "Je bláznivé, co jsem dokázal," zářil jednadvacetiletý tenista.
Denis Shapovalov slaví na US Open postup do čtvrtfinále
Denis Shapovalov slaví na US Open postup do čtvrtfinále | Foto: Reuters

V osmifinále sice ztratil s Davidem Goffinem tie-break první sady 0:7, ale nakonec postoupil po výhře 6:7, 6:3, 6:4 a 6:3.

O semifinále bude Shapovalov hrát s Pablem Carreňem. Španěl postoupil po diskvalifikaci srbské hvězdy Novaka Djokoviče, neboť lídr světového žebříčku po prohraném vlastním servisu na 5:6 v úvodním setu odpálil naslepo míček za svá záda a trefil čárovou rozhodčí.

Čtvrtá nasazená Naomi Ósakaová z Japonska postoupila do čtvrtfinále. Předloňská vítězka turnaje za pomoci výborného servisu porazila Estonku Anett Kontaveitovou 6:3 a 6:4.

Ósakaová v duelu s turnajovou čtrnáctkou prohrála při svém podání jen devět výměn. Za stavu 5:4 ve druhém setu využila šestý mečbol. "Bylo to výborné, jeden z mých nejlepších zápasů letošní krátké sezony," pochvalovala si.

Další soupeřkou dvaadvacetileté Japonky bude Američanka Shelby Rogersová, která v osmifinálové bitvě odvrátila čtyři mečboly a vyřadila Petru Kvitovou.