"Už to dál nešlo." Pro talentovanou Vondroušovou sezona skončila, má natržené tříslo

ČTK ČTK
4. 10. 2018 17:45
Devatenáctiletá česká tenistka předčasně ukončila své působení v letošní sezoně. Vyšetření potvrdilo natržené tříslo.
Markéta Vondroušová na US Open 2018
Markéta Vondroušová na US Open 2018 | Foto: ČTK

Praha  - Devatenáctiletá tenistka Markéta Vondroušová ukončila kvůli zdravotním problémům předčasně sezonu. Během úspěšného tažení na US Open si obnovila zranění z dubnového turnaje ve Stuttgartu a vyšetření ukázalo, že má natržené tříslo.

Rodačka ze Sokolova si na začátku září v New Yorku zahrála poprvé na grandslamu osmifinále. Na poslední chvíli se pak dostala na turnaj ve Wu-chanu, ale po něm už místo do Pekingu odletěla do Prahy na vyšetření. O závažnosti zranění dnes informoval manažer Vondroušové Jan Koukal na facebooku.

"Moc mě to mrzí a štve. V létě jsme s panem Hřebcem dobře potrénovali a na US Open jsem se na kurtu cítila skvěle. Bohužel bolest se každým zápasem stupňovala a už to dál nešlo," uvedla mladá tenistka, aktuálně 72. hráčka světového žebříčku WTA, která už na jaře po zranění ze Stuttgartu měsíc pauzírovala.

Místo přípravy na závěr roku jí nyní zabere nejbližší dobu léčba. "Že končím sezonu už teď, je mi líto, ale nejdůležitější momentálně je, abych tříslo stoprocentně vyléčila a mohla se s trenéry perfektně připravit na příští sezonu," dodala bývalá juniorská světová jednička, jež na okruhu WTA zatím získala jeden titul loni ve švýcarském Bielu.

 

Právě se děje

Další zprávy