Pozor na tenhle direkt. Serena se na novou sezonu připravovala s legendárním Tysonem

mih mih
19. 12. 2019 11:59
Tenisové sezona se blíží, je potřeba pořádně makat. Tak nějak přemýšlí americká tenistka Serena Williamsová na přípravném kempu na Floridě, kde se potkala s boxerskou legendou Mikem Tysonem.
Mike Tyson a Serena Williamsová
Mike Tyson a Serena Williamsová | Foto: repro Twitter.com

Třiapadesátiletý bývalý boxer navštívil tenisový kemp Patrika Mouratogloua a postavil před americkou tenisovou hvězdu tréninkový pytel. "Tak a teď bum," učil Tyson tenistku základním rohovnickým úderům.

"Nechtěl bych se dostat do ringu s touhle GOAT," napsal Tyson na Twitter k videu z tréninku a použil zkratku pro Greatest Of All Time, tedy Největší všech dob.

V komentářích na sociálních sítích se přidal i trenér Williamsové Mouratoglou. "Trefuje ten pytel stejně jako tenisové míče," vtipkoval.

Osmatřicetiletá tenistka vstoupí příští rok do své už 25. sezony na profesionální scéně. Začít by ji měla druhý týden v lednu na turnaji v Aucklandu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 23 minutami

Štrasburk odsoudil Turecko za roční věznění novináře německého deníku Yücela

Evropský soud pro lidská práva (ESLP) odsoudil Turecko za to, že v letech 2017 a 2018 věznilo bývalého dopisovatele německého deníku Die Welt, německo-tureckého novináře Denize Yücela. Novinář tehdy nebyl z ničeho obviněn, na svobodu se dostal po dlouhých politických sporech a po propuštění odjel do Německa. Jeho případ zhoršil vztahy mezi Berlínem a Ankarou.

Podle verdiktu ESLP Turecko porušilo Yücelovo "právo na svobodu" a "svobodu projevu a tisku" a novináře zadržovalo "bez přesvědčivého důkazu", který by dokládal jakékoliv provinění.

Odškodné, které mu turecký soud za roční vazbu přiřkl, je podle štrasburského soudu "zjevně nedostatečné a Yücel se může nadále považovat za oběť". ESLP nařídil Ankaře zaplatit Yücelovi odškodné 13 300 eur (325 tisíc korun).

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

České firmy obchody na Ukrajině neutlumují, na místě je ale obezřetnost

České firmy podle státní agentury CzechTrade zatím své obchody na Ukrajině z důvodu tamní krize neutlumují. Situace na trhu je stále standardní, agentura nemá žádné informace, že by byly zrušené nebo zpožděné dodávky do země. Na místě je ovšem zvýšená obezřetnost. Firmy by měly objednávky dodávat až po obdržení platby a při uzavírání nových smluv by měly s právníky detailně probrat body týkající se mimořádných okolností. Uvedla to ředitelka zahraniční kanceláře CzechTrade na Ukrajině Oksana Antonenko. 

Rusko rozmístilo u svých hranic s Ukrajinou a také v Bělorusku desetitisíce vojáků. Kyjev i některé západní země tvrdí, že se Moskva připravuje na možnou invazi na Ukrajinu a že chystá provokace, které by měly podobnou operaci zdůvodnit. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy