Tenistka Šalková si po prohře s Blinkovovou v Ťiou-ťiang první finále nezahraje

ČTK ČTK
1. 11. 2025 10:29
Tenistka Šalková si po prohře s Blinkovovou v Ťiou-ťiang první finále nezahraje

Tenistka Dominika Šalková si v Ťiou-ťiang první finále na okruhu WTA nezahraje. Jednadvacetiletá Češka v semifinále prohrála dvakrát 4:6 s Ruskou Annou Blinkovovou.

Šalková vstoupila do zápasu ztrátou podání, ale také soupeřka měla problém udržet servis. Jako první se to podařilo za stavu 2:2 Šalkové, ale 151. hráčka světa úvodní sadu nakonec prohrála za 45 minut.

Ve druhém setu Šalková nabrala ztrátu 1:4, ale třemi body za sebou se jí podařilo vyrovnat. Pak ale opět přišla o podání a sedmadvacetiletá Blinkovová už výhodu využila a při prvním mečbolu zápas ukončila.

Pro Šalkovou je postup do semifinále nejlepším dosavadním výsledkem na okruhu WTA. V novém vydání světového žebříčku by se měla posunout na 133. místo, jejím maximem je 129. příčka z loňského července.

Blinkovová si vybojovala finále na WTA Tour po dvou a půl letech a čeká ji sedmnáctiletá Lilli Taggerová.

Mladičká Rakušanka prokázala pevné nervy, semifinále proti Viktorii Golubicové otočila ve třetím setu ze stavu 2:5, odvrátila Švýcarce tři mečboly a zvítězila 6:1, 4:6 a 7:5. O titul bude hrát Taggerová na elitním okruhu poprvé.

Tenisový turnaj žen v Ťiou-ťiang (tvrdý povrch, dotace 275.094 dolarů):

Dvouhra - semifinále: Blinkovová (Rus.) - Šalková (ČR) 6:4, 6:4, Taggerová (Rak.) - Golubicová (2-Švýc.) 6:1, 4:6, 7:5.

 
Mohlo by vás zajímat

Právě se děje

Další zprávy