Federer na Turnaji mistrů porazil Zvereva a je v semifinále

Aktualizováno 14. 11. 2017 23:30
Osmý nasazený Jack Sock se kvalifikoval do Londýna na poslední chvíli díky výhře na turnaji Masters v Paříži a v úvodním utkání skupiny Borise Beckera podlehl ve dvou setech Rogeru Federerovi.
Roger Federer na Turnaji mistrů 2017.
Roger Federer na Turnaji mistrů 2017. | Foto: Reuters

Londýn - Šestinásobný vítěz Turnaje mistrů Roger Federer porazil v Londýně 7:6, 5:7, 6:1 německého tenistu Alexandera Zvereva a je prvním jistým semifinalistou. Šestatřicetiletý Švýcar tím zároveň připravil o šanci na postup Chorvata Marina Čiliče, jenž v dnešním úvodním duelu skupiny Borise Beckera podlehl 7:5, 2:6, 6:7 Američanovi Jacku Sockovi.

Federer při své patnácté účasti na Turnaji mistrů postoupil do semifinále počtrnácté a před závěrečným duelem proti Čiličovi má jistotu vítězství ve skupině. Na rozdíl od nedělního vítězství nad Sockem musel druhý hráč žebříčku proti světové trojce absolvovat tři sety.

Debutant na finále sezony ATP Zverev měl velkou šanci získat první sadu v tie-breaku, ale nevyžil vedení 4:0 ani setbol za stavu 6:5. Další tři míčky a tím i set získal Federer.

V druhé sadě se zkušený Švýcar dostal rychle do vedení 2:0, ale o šestnáct let mldaší Němec ho dvakrát připravil o servis a vynutil si třetí set. V něm ale Federer nedal soupeři šanci a zajistil si semifinále.

Zverev se ve čtvrtek v přímém souboji o druhé postupové místo utká s osmým nasazeným Sockem, jenž se kvalifikoval do Londýna na poslední chvíli díky výhře na turnaji Masters v Paříži.

Dnes se mu podařilo otočit zápas s Čiličem, jenž vyhrál první set a navrch měl i v rozhodujícím tie-breaku. Rodák z Nebrasky však od stavu 2:4 ve zkrácené hře získal pět bodů v řadě a zaznamenal první výhru amerického tenisty na Turnaji mistrů od roku 2007, kdy se to podařilo Andymu Roddickovi.

Tenisový Turnaj mistrů v Londýně (tvrdý povrch, dotace 8 milionů dolarů):

Dvouhra:

Skupina Borise Beckera:

Federer (2-Švýc.) - A. Zverev (3-Něm.) 7:6 (8:6), 5:7, 6:1, Sock (8-USA) - Čilič (5-Chorv.) 5:7, 6:2, 7:6 (7:4).

1. Federer 2 2 0 4:1 2
2. Zverev 2 1 1 3:3 1
3. Sock 2 1 1 2:3 1
4. Čilič 2 0 2 2:4 0

Čtyřhra:

Skupina Eltingha a Haarhuise:

Kontinen, Peers (2-Fin./Austr.) - Rojer, Tecau (3-Niz./Rum.) 7:6 (7:3), 7:6 (8:6), Harrison, Venus (8-USA/N. Zél.) - Herbert, Mahut (6-Fr.) 6:7 (4:7), 6:4, 10:5.

1. Harrison, Venus 2 2 0 4:1 2
2. Kontinen, Peers 2 1 1 2:2 1
3. Herbert, Mahut 2 1 1 3:3 1
4. Rojer, Tecau 2 0 2 1:4 0