Sladký domov. Federer poosmé triumfoval na turnaji v rodné Basileji a má celkově 95. titul

29. 10. 2017 18:19
Švýcar Roger Federer po finálové výhře 6:7, 6:4, 6:3 nad Argentincem Juanem Martínem Del Potrem poosmé vyhrál tenisový turnaj v rodné Basileji a 95. titulem na okruhu ATP se v historické tabulce osamostatnil na druhém místě, o které se dosud dělil s Ivanem Lendlem. Před ním už je pouze Američan Jimmy Connors se 109 primáty.
Roger Federer na turnaji v Basileji
Roger Federer na turnaji v Basileji | Foto: Reuters

Basilej - Švýcarský tenista Roger Federer se stal poosmé vítězem turnaje v rodné Basileji, když si ve finále poradil ve třech setech s Argentincem Juanem Martinem Del Potrem.

V první sadě ztratili oba hráči dvakrát servis a o vítězi musel rozhodnout tie-break. V něm se turnajová jednička Federer ujal vedení 3:0, ale díky šesti bodům v řadě set nakonec získala nasazená čtyřka Del Potro.

Ve druhé sadě si tenisté drželi podání až do desátého gamu, v němž získal brejk Federer a vyrovnal. Del Potro prohrál i následující dva servisy v rozhodujícím setu, což nakonec stačilo Federerovi k vítězství. Po více než dvou a půl hodinách proměnil světový hráč číslo dvě druhý mečbol.

Šestatřicetiletý Federer upravil zápasovou bilanci s o sedm let mladším Del Potrem na 18:6. Letos získal už sedmý titul a stále drží naději, že zakončí rok jako světová jednička. Na prvního muže žebříčku Španěla Rafaela Nadala ztrácí Švýcar po dnešku 1460 bodů.