Skvělá Vondroušová slaví v Trnavě titul, v sedmnácti nakoukne do elitní stovky

21. 5. 2017 13:25
Sedmnáctiletá Markéta Vondroušová bez ztráty setu ovládla turnaj ITF ve slovenské Trnavě. Vycházející hvězda českého tenisu ve finále porazila 7:5, 7:6 Veronicu Cepedeovou z Paraguaye. Dařilo se o rok starší Marii Bouzkové v Norimberku. Česká hráčka zde zvládla kvalifikaci, když v rozhodujícím utkání smetla poměrem 6:1, 6:1 Japonku Mayu Hibiovou a potřetí v kariéře se probojovala do hlavní soutěže na okruhu WTA.
Markéta Vondroušová.
Markéta Vondroušová. | Foto: Milan Kammermayer

Trnava - Česká tenistka Markéta Vondroušová vyhrála turnaj ITF v Trnavě. Sedmnáctiletá reprezentantka, jež už letos slavila i premiérový triumf na okruhu WTA v Bielu, porazila na Slovensku ve finále antukového podniku nižší kategorie Verónicu Cepedeovou z Paraguaye 7:5, 7:6.

Ve světovém žebříčku si Vondroušová díky titulu znovu vylepší životní maximum. V pořadí WTA, v němž byla dosud nejlépe na 107. místě, se jako sedmá Češka posune do první stovky. V pondělním vydání by měla figurovat na 94. příčce, těsně před svou dnešní soupeřkou.

Přiznala, že na posun do první světové stovky myslela. "Ale snažila jsem se o tom moc nepřemýšlet, protože bych na sebe vyvíjela velký tlak. Hrála jsem svoji hru," řekla hráčka I. ČLTK na stránkách turnaje, který ovládla bez ztráty setu a mimo jiné ve čtvrtfinále vyřadila i nasazenou jedničku Yaninu Wickmayerovou z Belgie.

Levou rukou hrající Vondroušová je po Sandře Záhlavové, Barboře Strýcové a Kateřině Siniakové čtvrtou českou vítězkou v Trnavě. Letos už Vondroušová získala čtvrtý titul - vedle Trnavy i další dva na okruhu ITF (ve Stuttgartu a v Grenoblu) a především v Bielu zmíněný první triumf na okruhu WTA.

Ze Slovenska nyní Vondroušová zamíří do Paříže, kde ji čeká příští týden kvalifikace grandslamového French Open.