Serena Williamsová znovu ztratila set, ale semifinále US Open ji neuniklo

ČTK ČTK
9. 9. 2020 20:59
Tenistka Serena Williamsová znovu naplnila na grandslamovém US Open svoji minimálně semifinálovou kvótu z posledních let. Američanka porazila ve čtvrtfinálovém souboji matek Bulharku Cvetanu Pironkovovou 4:6, 6:3, 6:2 a mezi nejlepšími čtyřmi je v New Yorku počtrnácté v kariéře.
Serena Williamsová ve čtvrtfinále US Open 2020
Serena Williamsová ve čtvrtfinále US Open 2020 | Foto: Reuters

Šestinásobná vítězka turnaje Williamsová postoupila alespoň do semifinále od roku 2008 pokaždé, v letech 2010 a 2017 v New Yorku nehrála.

"Když můžete porodit dítě, tak dokážete všechno. Dneska jsme to mohli vidět, Cvetana hrála neuvěřitelně. Byl to boj," řekla Williamsová, kterou tak dělí dvě výhry od vytoužené čtyřiadvacáté grandslamové trofeje.

První set zvládla lépe Pironkovová, která po narození syna hrála první turnaj po třech letech. Na začátku druhého setu vzala Williamsové podání, ale Američanka svoji tradiční zarputilostí a razancí Bulharku nakonec přetlačila.

Ukázkou byla koncovka druhé sady - Williamsová získala brejk ve výměně čítající 24 úderů a set uzavřela třemi esy v řadě ze stavu 15:30. Ve třetím setu už byla na kurtu lepší.

V utkání dlouhém dvě hodiny a 11 minut nastřílela Williamsová 20 es a celkem 44 vítězných úderů, zatímco Pironková jich měla jen 27. Soupeřka osmatřicetileté Williamsové vzejde z posledního semifinále mezi Běloruskou Viktorií Azarenkovou a Belgičankou Elise Mertensovou.

V mužské části turnaje pokračuje v jízdě za obhajobou finálové účasti Daniil Medveděv, který v čistě ruském čtvrtfinále porazil Andreje Rubleva 7:6, 6:3, 7:6. O finále se utká buďto s Alexem de Minaurem, nebo Dominicem Thiemem, kteří svůj duel sehrají v noci na čtvrtek. 

 

Právě se děje

Další zprávy