Opij se a pak vyzvi Federera, radí Ivaniševič největší senzaci letošního Wimbledonu

David Janeczek David Janeczek
29. 6. 2016 10:02
Druhé kolo Wimbledonu dnes napíše jeden z největších příběhů letošního nejslavnějšího travnatého turnaje na světě. Na centrálním kurtu se proti sobě postaví domácí kvalifikant Marcus Willis a jeden z nejlepších tenistů historie Roger Federer.
"Jamie Vardy" tenisu Marcus Willis
"Jamie Vardy" tenisu Marcus Willis | Foto: ČTK

Praha - Nejen v tenise, ale i ve sportu jako takovém asi ještě nikdy nebyl v zápase větší favorit na vítězství než ve středečním duelu druhého kola Wimbledonu, ve kterém se proti sobě postaví Roger Federer a Marcus Willis.

Na jedné straně nejúspěšnější tenista historie Federer a na druhé straně pětadvacetiletý tenisový instruktor a momentálně 772. hráč žebříčku ATP Willis, jenž dostal divokou kartu do kvalifikace.

Willis žije s rodiči a vydělává si jako tenisový instruktor, jeho mzda se pohybuje okolo tisíce korun za hodinu. Zatímco momentálně třetí hráč žebříčku ATP Federer si během své osmnáctileté profesionální kariéry vydělal na odměnách z turnajů necelých 100 milionů dolarů (2,5 miliardy korun). A to se nebavíme o Švýcarových příjmech z reklamy.

"Jamie Vardy" tenisu

Už postup do hlavní části Wimbledonu byl pro Willise obrovským úspěchem, když postupně vyřadil Japonce z první stovky žebříčku Sugitu a mladé Rusy Rubleva a Medveděva.

Ale vítězství v prvním kole nejslavnějšího travnatého turnaje na světě bylo doslova šokujícím. Willis totiž narazil na 54. hráče žebříčku Ricardase Berankise, kterého v pohodě přehrál ve třech setech 6:3, 6:3 a 6:4. Čímž si Willis vydělal 50 tisíc liber (1,64 milionu korun) a také zápas proti jednomu z nejlepších tenistů historie.

Příběh Willise zaznamenal i jeho dnešní protivník. "Jeho příběh mě opravdu zaujal, popravdě ani nevím, které části příběhu vypíchnout," říkal pro web tennis.com Federer. Přestože je Švýcar jasným favoritem, nějaké výhody podle Federera britský tenista přece jen má: "Může se podívat na všechny mé zápasy a myslím, že jako tenisový instruktor o mně všechno ví. Tato fakta hovoří pro něj," dodal Federer.

Opij se a pak to ukonči

Goran Ivaniševič, tedy tenista, který jako jediný v historii vyhrál v roce 2001 Wimbledon z pozice hráče, jenž dostal možnost zahrát si turnaj díky divoké kartě, Willisovi radí: "Myslím si, že by se před zápasem měl opít a pořádně si zápas užít. Roger ho porazí, to je předem jasné."

Ivaniševič také Willisovi radí, aby po dnešním zápase ukončil v pětadvaceti letech kariéru, protože dnešní zápas bude pro něj vrcholem kariéry. Nic lepšího už nezažije.

Sám Willis si naplno užívá atmosféry Wimbledonu a uvědomuje si neobvyklost svého příběhu. "Nikdy bych nepředpokládal, že si někdy zahraju s Rogerem. Federer je kompletní hráč, legenda tenisu a já ho plně respektuji a teď proti němu nastoupím a pokusím se ho porazit," řekl v dobrém rozmaru pro tennis.com Willis.

 

Právě se děje

Další zprávy