Viděl rozmazaně, ale po jeho gólech bažila i NHL. Legenda Drobný pak vyhrál Wimbledon

Viděl rozmazaně, ale po jeho gólech bažila i NHL. Legenda Drobný pak vyhrál Wimbledon
V tomto týdnu uběhlo 100 let od chvíle, kdy se do početné rodiny na Hradčanech narodil Jaroslav Drobný, jeden z nejtalentovanějších a nejvšestrannějších sportovců všech dob.
Jeho hokejová forma se nejvíc projevila v roce 1947, kdy pomohl československému výběru k titulu mistrů světa. Přispěl k tomu 14 góly.
Málokdo ale věděl, že československý střelec vidí na ledě rozmazaně. Podepsal se i pod stříbrné olympijské medaile ve Svatém Mořici o rok později.
O jeho osudu rozhodl tatínek Julius. Prvoválečný veterán dostal nabídku na práci správce sportovního areálu na Štvanici, kde se v létě hrál tenis...
Foto: ČTK
Miroslav Harnoch Dan Poláček Miroslav Harnoch, Dan Poláček
Aktualizováno 16. 10. 2021 16:18
Připomeňte si příběh sportovního obojživelníka, hokejisty a tenisty Jaroslava Drobného, který by tento týden oslavil 100. narozeniny. V hokejovém dresu Československa se stal mistrem světa, v tenisu vyhrál Wimbledon i French Open. Po komunistickém převratu emigroval s kufrem a 50 dolary, usadil se ve Velké Británii. Od roku 1983 je členem Mezinárodní tenisové síně slávy.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy