Pražský turnaj WTA může změnit termín i dějiště

ČTK ČTK
5. 5. 2019 12:33
Pět ročníků s plnými ochozy má za sebou tenisový turnaj WTA v Praze. Domácí hvězdy fanoušky zvedaly ze sedadel vždy na přelomu dubna a května v areálu Sparty, ale v blízké budoucnosti může být všechno jinak
Jil Teichmannová ve finále Prague Open 2019
Jil Teichmannová ve finále Prague Open 2019 | Foto: Milan Kammermayer

Vedení ženského okruhu zvažuje změny termínové listiny a pro J&T Banka Prague Open by to mohlo znamenat nový termín i stěhování z antukových kurtů ze Stromovky.

"Definitivně se rozhodne ve Wimbledonu," uvedl Miroslav Černošek, majitel České sportovní, která turnaj dotovaný částkou 250 tisíc dolarů organizuje.

Uvažuje se, že se turnaj v Madridu, jenž následuje hned po Praze, změní v dvoutýdenní akci po vzoru velkých amerických podniků v Indian Wells a Miami. V tom případě by se pražský turnaj termínově kryl s prvním hracím týdnem v Madridu, kam většinou jezdí všechny hvězdy.

Vedení WTA nabízí Praze ještě jiné termíny. "Nejsou pro turnaj vůbec dobré," podotkl Černošek. "Další nabízenou možností je týden po Wimbledonu, kdy se přechází z trávy na beton. Ve hře je i týden před Roland Garros. Ve všech případech by bylo velmi obtížné získat do Prahy dobré hráčky," doplnil Černošek.

Černošek upozornil, že možnosti obrany proti případným změnám jsou omezené. "Řeknou nám, že jestli nechceme, ať jim odprodáme zpět licenci a v Číně po ní hned chňapnou," uvedla ředitelka turnaje Petra Černošková pro deník Sport.

Pokud ke změnám nedojde, je jisté, že se příští rok turnaj uskuteční. Otázkou ale i je, zda se bude hrát na Spartě. "O místě konání se budeme ještě bavit po vyhodnocení zkušeností z letošního i minulých ročníků," konstatoval Černošek.

Turnaj je součástí okruhu WTA v kategorii International od roku 2015 a bývá doménou domácích hráček. První vítězkou se stala Karolína Plíšková, v roce 2016 uspěla Šafářová a loni zde kralovala Petra Kvitová. Letos byla ve finále Karolína Muchová a v roce 2017 hrála o titul Kristýna Plíšková.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vyčerpaného Čecha na ferratě v Rakousku zachraňoval vrtulník

Protože v té době na vrchol stoupalo vícero lidí, takže by pěší pomoc byla obtížná, vyzvedl 34letého Čecha vrtulník, napsal portál nachrichten.at.

Čecha postihlo vyčerpání v dolní čtvrtině trasy, která je považována za jednu z nejhezčích v Rakousku a kterou ročně projde na 10 tisíc lidí. Portál rakouské oblasti Solná komora, kde se neštěstí událo, uvádí, že ferrata neboli zajištěná cesta není příliš obtížná, přesto však vyžaduje dobrou kondici. Pro výstup je vyžadována kompletní horolezecká výbava včetně helmy.

Na stejné zajištěné cestě se již v pátek dostala do problémů 31letá Slovenka, která těsně před koncem dostala do rukou i nohou křeče, takže nemohla zdolat závěrečnou stěnu. Kvůli soumraku k ženě nemohl vyletět vrtulník, proto záchranáři museli na vrchol vystoupit normální cestou a poté Slovenku pomocí kladky přes stěnu vytáhnout. Turistce následně pomohli do údolí, kde v noci na sobotu záchrannou operaci ukončili.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Tenistka Hibinová získala v Hirošimě obě trofeje

Japonská tenistka Nao Hibinová ovládla domácí turnaj WTA v Hirošimě. Krajanku Misaki Doiovou porazila 6:3 a 6:2, společně pak vyhrály čtyřhru. Finálový zápas dvouhry mezi dvěma Japonkami se na okruhu WTA dnes uskutečnil po 22 letech.

 

Obě finalistky byly nenasazené a figurují ve druhé stovce světového žebříčku. Čtyřiadvacetiletá Hibinová, 146. tenistka žebříčku, v Hirošimě získala druhou singlovou trofej v kariéře. První vybojovala v říjnu 2015 v Taškentu.

 

S Doiovou, 107. hráčkou světa, v deblovém finále přehrály americko-ruskou dvojici Christina McHaleová, Valeria Savinychová 3:6, 6:4 a 10:4.

 

Tenisový turnaj žen v Hirošimě (tvrdý povrch, dotace 250.000 dolarů):

Dvouhra - finále:

Hibinová - Doiová (obě Jap.) 6:3, 6:2.

Čtyřhra finále:

Hibinová, Doiová - McHaleová, Savinychová (USA/Rus.) 3:6, 6:4, 10:4.

Další zprávy