Potíže Nadala a Federera hitem internetu. Za živý chat se jim vysmál i Murray

av av
21. 4. 2020 11:30
Rafael Nadal a Roger Federer zažili při snaze o společný živý chat na Instagramu nervy jako při finále grandslamu. Nejslavnější tenisté světa zápolili se spojením několik dlouhých minut, následnou upřímnou euforií pak pobavili fanoušky na celém světě.
Rafael Nadal a Roger Federer.
Rafael Nadal a Roger Federer. | Foto: Reuters

K oblíbeným živým instagramovým vysíláním se v době koronavirové pauzy připojil i Španěl Rafael Nadal. Během jeho video-chatu s fanoušky mu napsal Roger Federer, který vyjádřil touhu na chvíli se ke svému rivalovi a dobrému příteli připojit. 

To, co se jevilo jako dobrý a jednoduše proveditelný nápad, ale přineslo oběma šampionům nečekaně horké chvíle.

Nadal v živém vysílání bojoval seč mohl, Federerova tvář se ale na obrazovce stále neobjevovala.

Z marného boje si vystřelil jiný hvězdný tenista, který se později do přenosu připojil, Brit Andy Murray. 

"Tohle je brilantní! Dokáže vyhrát asi tak 52 titulů z French Open, ale s Instagramem to neumí," vysmál se Nadalovi, ve skutečnosti dvanáctinásobnému vítězi Roland Garros.

Když už se stále zoufalejší španělský tenista chystal celý pokus vzdát, Federer se jako zázrakem zjevil v záběru. Radost obou ikon byla takřka hmatatelná. "Konečně!" ulevil si Nadal. "Jsme tam? Dokázali jsme to?" smál se na celé kolo Federer.

"Vůbec nevím, jestli se to povedlo mě nebo tobě. Šel jsem dovnitř, pak ven, dovnitř, ven, udělal jsem to mockrát," pokračoval rozesmátý Švýcar, zatímco Španěl omluvně přiznával, že jsou možná oba matadoři na podobné vymoženosti "příliš staří".

 

Právě se děje

před 42 minutami

Ázerbájdžán dobyl důležité místo na jihu Náhorního Karabachu

Arménie připustila stažení jednotek Náhorního Karabachu, ovládaného arménskými separatisty, ze strategicky položeného města u hranic s Íránem. Oblast tak vojensky ovládl Ázerbájdžán, oznámila agentura Reuters s připomínkou, že ani nové příměří, zprostředkované Spojenými státy, neukončilo už měsíc pokračující boje o horskou enklávu.

Mluvčí arménského ministerstva obrany Arcrun Ovannisjan na tiskové konferenci uvedl, že etnické arménské síly ustoupily z města Kubatly (ázerbájdžánsky Qubadli), "aby se vyhnuly zbytečným ztrátám". Situace podle něj není "kritická". Ázerbájdžánská média jásají nad osvobozením oblasti, kterou po 27 let "okupovali Arméni".

Zdroj: ČTK
Další zprávy