Podavač se zbavil Sereniny rozmlácené rakety a teď lituje. Přišel o balík peněz

av av
23. 11. 2019 9:50
Doslova pro pár stovek se podavač míčků zbavil cenného artefaktu, který se teď může v dražbě prodat až za 50 tisíc dolarů. Deník New York Times přinesl nevšední příběh tenisové rakety, kterou ve vypjatém finále loňského US Open zničila Serena Williamsová.
Video: Serena Williamsová ve finále US Open 2018 | Video: www.youtube.com

Byly to momenty, které se navždy zapsaly do tenisové historie.

Williamsová se v souboji o titul v nabité aréně Arthura Ashe pohádala s rozhodčím Carlosem Ramosem, nazvalo ho lhářem a zlodějem, zničila svou raketu a po sérii trestů ztratila soustředění i celý zápas. Svůj první grandslamovou trofej pozvedla Japonka Naomi Ósakaová.

Poničený pracovní nástroj Američanky ale v tu chvíli začal psát svůj vlastní příběh.

Williamsová, když z ní po utkání vyprchaly veškeré negativní emoce, raketu darovala jednomu z podavačů míčků. Justin Arrington-Holmes v tu chvíli již ikonický předmět převzal, stejně jako podepsanou fotografii.

"Hodně hráčů a hráček se chová hezky, ale někdo, třeba jako Serena a Venus, se stará o něco víc. Pozdraví, naučí se vaše jméno, vytvoří si s vámi vztah," vysvětlil Holmes v článku New York Times.

Po turnaji, na kterém pracoval jako ballboy od roku 2013, odjel zpět do Bostonu pokračovat ve studiu medicíny. Raketu nechal v New Yorku ve skříni. Když se následující léto vrátil domů, tenisový nástroj našel při uklízení bytu.

Poradil se s kamarádem a ten mu navrhnul, ať raketu prodá společnosti Brigandi Coins and Collectibles na Manhattanu. To byla chyba. Ještě větší ale mladík udělal ve chvíli, kdy na místě dostal nabídku. Nakupující mu řekl, že toho o tenisových předmětech moc neví a za raketu nabídl 500 dolarů. Arrington-Holmes nezaváhal a na místě i podepsal potvrzení o tom, jak se raketa do jeho rukou dostala.

Nyní je cenná sportovní relikvie ve dražbě. Jakou cestou se do ní dostala, je zatím záhadou. Vyvolávací cena je 2000 dolarů, ale ve výsledku se očekává mnohem větší částka.

"Určitě to bude minimálně 10 tisíc, a nepřekvapilo by mě, kdyby se nakonec prodala za 25 nebo 50 tisíc dolarů," uvedl Ken Goldin z aukční síně Goldin Auctions. Zájemci mohou přihazovat až do 7. prosince.

Když studenta kvůli zvláštnímu příběhu kontaktovaly newyorské Times, přiznal, že o dalším osudu slavné rakety nic nevěděl. Podle deníku reagoval na zmiňované částky šokovaně.

"Když se podívám zpět, přál bych si, aby mi s jejím prodejem někdo pomohl. Netušil jsem, jak tyhle věci fungují. Jen jsem se toho chtěl zbavit," zalitoval.

A vyjádřil zvláštní přání. "Myslím, že by pár tisíc z utržených peněz mohli dát na charitu, nebo třeba podpořit juniorský tenis v Harlemu. Prostě jen doufám, že z toho vzejde něco dobrého," dodal dvaadvacetiletý Arrington-Holmes.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Čínské úřady: schopnost šíření nového koronaviru posiluje. Na rozdíl od viru SARS je infekční i v inkubační době, která trvá jeden až 14 dní.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

V Česku pracuje víc Britů, od hlasování o brexitu jich přibyla třetina

V Česku přibylo od referenda o brexitu pracovníků z Británie. Proti červnu 2016, kdy se ve Spojeném království hlasovalo o odchodu z EU, se počet britských zaměstnanců zvedl o víc než třetinu. Vzrostl také počet Britů a Britek, kteří se rozhodli žít v ČR natrvalo. Zvýšil se o 55 procent. Vyplývá to ze statistik úřadu práce a ministerstva vnitra. Britové tvoří ve srovnání s jinými cizinci jen malou skupinu. V ČR jich je přes 8300. Počet přistěhovalců z této země rostl v posledních letech ale víc než z jiných starých zemí EU.

Česko už loni na jaře přijalo zákon, který v případě brexitu bez dohody zaručuje do konce letoška lidem z Británie stejné zacházení jako ostatním lidem z EU. Mají stejné postavení jako Češi a Češky. Další vývoj bude záviset na výsledku vyjednávání.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V porotě letošní soutěže Miss Germany zasednou po 93 letech pouze ženy

Zasedne v ní například přebornice v karate, televizní hlasatelka či bývalá krajně pravicová politička. Poprvé za 93 let existence v ní ale nebude zastoupen ani jeden muž, napsal britský list The Times.

Motto nově koncipované Miss Germany zní "Podpora autentických žen". Šestnáct adeptek na titul porotkyně příští měsíc posoudí na základě jejich osobností a životních příběhů.

Neznamená to, že se v porotě v budoucnu už žádný muž neobjeví, řekl šéf soutěže Max Klemmer. Nicméně každý, kdo se bude chtít porotcem stát, bude muset projít testem, zda se ztotožňuje s novým konceptem soutěže.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při útoku ozbrojenců na motel v mexickém státě Guanajuato zemřelo nejméně devět lidí

Skupině těžce ozbrojených mužů se podařilo uprchnout. Útočníci se vloupali do hotelu a restaurace u silnice, kde zahájili palbu. V zařízení zemřelo šest lidí, mezi nimi také dvě zaměstnankyně motelu, kuchařka a servírka.

Stát Guanajuato ve středním Mexiku je důležitým průmyslovým centrem. Zločinné gangy jsou zde velmi aktivní, a to zejména při krádeži paliva. a Není výjimkou, že útočí právě na místa, kde často zastavují řidiči kamionů, píše agentura AFP. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy