Podavač se zbavil Sereniny rozmlácené rakety a teď lituje. Přišel o balík peněz

av av
23. 11. 2019 9:50
Doslova pro pár stovek se podavač míčků zbavil cenného artefaktu, který se teď může v dražbě prodat až za 50 tisíc dolarů. Deník New York Times přinesl nevšední příběh tenisové rakety, kterou ve vypjatém finále loňského US Open zničila Serena Williamsová.
Video: Serena Williamsová ve finále US Open 2018 | Video: www.youtube.com

Byly to momenty, které se navždy zapsaly do tenisové historie.

Williamsová se v souboji o titul v nabité aréně Arthura Ashe pohádala s rozhodčím Carlosem Ramosem, nazvalo ho lhářem a zlodějem, zničila svou raketu a po sérii trestů ztratila soustředění i celý zápas. Svůj první grandslamovou trofej pozvedla Japonka Naomi Ósakaová.

Poničený pracovní nástroj Američanky ale v tu chvíli začal psát svůj vlastní příběh.

Williamsová, když z ní po utkání vyprchaly veškeré negativní emoce, raketu darovala jednomu z podavačů míčků. Justin Arrington-Holmes v tu chvíli již ikonický předmět převzal, stejně jako podepsanou fotografii.

"Hodně hráčů a hráček se chová hezky, ale někdo, třeba jako Serena a Venus, se stará o něco víc. Pozdraví, naučí se vaše jméno, vytvoří si s vámi vztah," vysvětlil Holmes v článku New York Times.

Po turnaji, na kterém pracoval jako ballboy od roku 2013, odjel zpět do Bostonu pokračovat ve studiu medicíny. Raketu nechal v New Yorku ve skříni. Když se následující léto vrátil domů, tenisový nástroj našel při uklízení bytu.

Poradil se s kamarádem a ten mu navrhnul, ať raketu prodá společnosti Brigandi Coins and Collectibles na Manhattanu. To byla chyba. Ještě větší ale mladík udělal ve chvíli, kdy na místě dostal nabídku. Nakupující mu řekl, že toho o tenisových předmětech moc neví a za raketu nabídl 500 dolarů. Arrington-Holmes nezaváhal a na místě i podepsal potvrzení o tom, jak se raketa do jeho rukou dostala.

Nyní je cenná sportovní relikvie ve dražbě. Jakou cestou se do ní dostala, je zatím záhadou. Vyvolávací cena je 2000 dolarů, ale ve výsledku se očekává mnohem větší částka.

"Určitě to bude minimálně 10 tisíc, a nepřekvapilo by mě, kdyby se nakonec prodala za 25 nebo 50 tisíc dolarů," uvedl Ken Goldin z aukční síně Goldin Auctions. Zájemci mohou přihazovat až do 7. prosince.

Když studenta kvůli zvláštnímu příběhu kontaktovaly newyorské Times, přiznal, že o dalším osudu slavné rakety nic nevěděl. Podle deníku reagoval na zmiňované částky šokovaně.

"Když se podívám zpět, přál bych si, aby mi s jejím prodejem někdo pomohl. Netušil jsem, jak tyhle věci fungují. Jen jsem se toho chtěl zbavit," zalitoval.

A vyjádřil zvláštní přání. "Myslím, že by pár tisíc z utržených peněz mohli dát na charitu, nebo třeba podpořit juniorský tenis v Harlemu. Prostě jen doufám, že z toho vzejde něco dobrého," dodal dvaadvacetiletý Arrington-Holmes.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 minutami

Dálnici D2 u Lanžhota směrem na Slovensko uzavřela nehoda

Na dálnici D2 u Lanžhota ve směru na Slovensko se nad ránem stala nehoda dodávky a nákladního auta a dálnice byla přes dvě hodiny neprůjezdná, nyní je již průjezdná alespoň jedním pruhem.

Policisté dopravu odkláněli na sjezdu na Břeclav přes město a přes Lanžhot. Nehoda si podle mluvčí záchranky vyžádala jen jedno lehké zranění, řekla její mluvčí Hedvika Kropáčková.

"Na místě jsme ošetřili jednoho muže s poraněnou rukou, jeho stav nevyžadoval ani převoz do nemocnice," doplnila Kropáčková. Podle mluvčího policie Petra Zámečníka se pravděpodobně řidič dodávky nevěnoval dostatečně řízení a zezadu narazil do nákladního auta s přívěsem. "Přívěs se překlopil na zem a dálnici zablokoval," popsal situaci.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Novozélandští potápěči hledají poslední dvě oběti sopky

Policejní potápěči znovu začali prohledávat vody blízko novozélandského ostrova White Island, kde v pondělí vybuchla sopka. Cílem je najít dvě zbývající těla obětí výbuchu, uvedla novozélandská policie. Nejméně jedno tělo bylo spatřeno ve vodě a záchranáři se v sobotu na ostrov nevrátí, uvedl server BBC.

V pátek se při vysoce rizikové operaci podařilo z ostrova dostat šest těl, která byla poslána k identifikaci do Aucklandu. Při erupci podle současných zpráv zemřelo 14 osob, kolem 20 osob zůstává v intenzivní péči v nemocnici kvůli těžkým popáleninám.

před 1 hodinou

Rakouští protiteroristé zneškodnili splašenou krávu. Je to tu jak na Divokém západě, tvrdí ochránci

Údiv v Rakousku vyvolal zásah protiteroristické policejní jednotky, která tento týden zneškodnila splašenou krávu. Ochránci zvířat mluví o praktikách jako na Divokém západě.

Kráva ve vsi Matrei am Brenner zdivočela při nakládání na auto, které ji mělo odvézt na porážku. Porazila a zranila přitom jistého muže a pak prchla na blízké železniční koleje. Majitel se snažil agresivní zvíře odchytit a když se to nepovedlo, zavolali lidé policii.

Na místo dorazili členové protiteroristické jednotky Cobra, kteří byli zrovna nedaleko se svým vrtulníkem, a když kráva přešla z kolejí na louku, větším počtem výstřelů ji usmrtili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy