Pěkně jsme jim naložili, vysmál se Evropě McEnroe. Laver Cup skončil demolicí

ČTK Sport ČTK, Sport
25. 9. 2023 7:38
Tenisté výběru světa obhájili vítězství v Laver Cupu. Ve Vancouveru si s týmem Evropy v exhibičním turnaji poradili 13:2. O jejich vítězství rozhodli v neděli ve čtyřhře Američané Ben Shelton a Frances Tiafoe.
Frances Tiafoe a John McEnroe.
Frances Tiafoe a John McEnroe. | Foto: ČTK

Výběr světa za vítězstvím vykročil už v pátek, kdy po úvodních čtyřech zápasech vedl 4:0. V sobotu náskok navýšil na 10:2, když jedinou výhru Evropy zaznamenal Casper Ruud z Norska

V neděli, kdy byla výhra ohodnocena třemi body, o triumfu rozhodli už v úvodní čtyřhře Shelton s Tiafoem. Polsko-ruskou dvojici Hubert Hurkacz, Andrej Rubljov porazili dvakrát 7:6 a zbývající zápasy se za rozhodnutého stavu nehrály.

Tiafoe navázal na loňské vystoupení, kdy rozhodujícími body pomohl týmu světa ukončit čtyři ročníky trvající vládu Evropy. "Loni jsem byl v týmu poprvé, takže to bylo emotivní. A teď s Benem to byla opravdu zábava," řekl Tiafoe.

"Pěkně jsme jim naložili," přidal kapitán výběru světa John McEnroe. "Už ale myslíme na další rok, protože vítězství jsou o dost lepší než porážky. V úvodních ročnících jsme se trápili, ale teď jsme ochutnali vítězství a je to paráda," dodal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy