Kyrgiose naštvala vysílačka, pak mlátil do tašky. Nemáte na to, křičel na rozhodčího

yac yac
30. 3. 2022 8:13
Australan Nick Kyrgios předvedl další ze svých výbuchů vzteku. Na turnaji v Miami se pohádal s rozhodčím Carlosem Bernardesem, zuřivě mlátil raketou a dostal několik trestů. Do čtvrtfinále nakonec postoupil jeho soupeř, Ital Jannik Sinner.
Podívejte se na sestřih zápasu mezi Jackem Sinnerem a Nickem Kyrgiosem | Video: Associated Press

Ještě před pár dny se Nick Kyrgios smál videu Andyho Roddicka, který kolegům tenistům radil, jak si poradit s výbuchy vzteku na kurtu a nikoho při tom nezranit.

V noci na středu se však šestadvacetiletý Australan sám postaral o další instruktážní klip k tématu "naštvaný tenista". V osmifinále velkého turnaje v Miami se pohádal s rozhodčím Carlosem Bernardesem a následně rozmlátil raketu.

Kyrgios v průběhu prvního setu nejprve dostal napomenutí za vulgaritu, kterou po jedné z výměn vypustil. Poté se rozhodčímu během výměny za stavu 4:4 nečekaně spustila vysílačka, takže musela být přerušena hra. A oheň byl na střeše.

Australský bouřlivák začal hned po skončení gemu směrem k rozhodčímu křičet hodně neuctivé poznámky. "Měli by ho okamžitě vyhodit. Jak je tohle vůbec možné? Vždyť je to čtvrté kolo Miami, jednoho z největších turnajů. A vy chlapi neumíte svoji práci, vždyť je to trapné" čílil se Kyrgios.

Tím ale jeho řádění zdaleka neskončilo. První set dospěl do tiebreaku, ve kterém Australan prohrával 3:5, a když opět utrousil cosi o rozhodčím, tentokrát už mu Bernardes udělil trestný fiftýn za nesportovní chování. To rozhodilo Kyrgiose natolik, že následně předvedl dvojchybu a přišel o první set. A pak si to šel s rozhodčím vyřídit.

"Proč jsem dostal ten trest? Vždyť jsem ti ani nic neřekl. Mluvil jsem jen se svým kamarádem," křičel směrem na umpire. "Ano, ale mluvili jste o mně," vysvětloval mu rozhodčí.

Nick Kyrgios s fanynkou v Miami
Nick Kyrgios s fanynkou v Miami | Foto: Reuters

Kyrgios ale toto zdůvodnění zjevně nepřijal a vylil si vztek na své tašce s věcmi do které začal mlátit raketou. Za což od Bernardese dostal další trest, tentokrát už přišel o celý gem.

Ve zbytku zápasu, jenž nakonec Sinner dovedl k výhře 7:6, 6:3, pak došlo ještě k jednomu extempore, byť tentokrát v tom byl Kyrgios nevinně. Mladá fanynka totiž vyběhla na kurt, aby si s ním udělala selfie.

Vztek ale v Australanovi očividně nevyhasl, neboť se do rozhodčího pustil po zápase na Twitteru, kde prohlásil, že zkrátka nemá na to, aby podobné zápasy řídil. "Sežeňte nové lidi," napsal mimo jiné.

Sinner se ve čtvrtfinále utká s Argentincem Franciscem Cerundolem, Kyrgios zůstává ve hře v deblu, kde společně s Thanasi Kokkinakisem postoupili mezi čtyři nejlepší páry turnaje.

Tenisový turnaj mužů a žen v Miami (tvrdý povrch):

Muži (dotace 9 554 920 dolarů):

Dvouhra - 4. kolo: Alcaraz (14-Šp.) - Tsitsipas (3-Řec.) 7:5, 6:3, Hurkacz (8-Pol.) - Harris (JAR) 7:6 (7:3), 6:2, Kecmanovič (Srb.) - Fritz (11-USA) 3:6, 6:1, 6:4, F. Cerúndolo (Arg.) - Tiafoe (28-USA) 6:7 (2:7), 7:6 (7:3), 6:2.