"Tvoje chování je strašný." Tenistky se ve Wimbledonu pohádaly přímo na kurtu

Rudolf Černík Rudolf Černík
4. 7. 2021 20:32
Užívala si ovací publika a radosti z vítězství, pak zamířila k síti. Jenže sobotní zápas 3. kola Wimbledonu mezi Ajlou Tomljanovicovou a Jelenou Ostapenkovou neskončil tradičním podáním ruky, ale měl bouřlivou dohru. Obě tenistky se totiž vzápětí pohádaly.
Jelena Ostapenková při utkání s Ajlou Tomljanovicovou ve 3. kole letošního Wimbledonu.
Jelena Ostapenková při utkání s Ajlou Tomljanovicovou ve 3. kole letošního Wimbledonu. | Foto: Reuters

"Jestli si myslíš, že jsem simulovala, tak se zeptej fyzioterapeuta," poradila poražená Ostapenková u sítě rivalce.

"Tak to doufám, že už je ti líp," odvětila jízlivě Australanka.

"Tvoje chování je strašný. Strašný. Nemáš špetku respektu," zlobila se poražená Lotyška.

"Jsi ta, co jenom žvaní," odsekla Tomljanovicová.

"Cože? Byla jsem zraněná! Strašný…" zakončila Ostapenková výměnu vedenou nikoliv raketami, ale nabroušenými jazyky.

Zlou krev mezi oběma hráčkami vyvolala situace, kdy si Ostapenková za stavu 1:1 na sety a 0:4 z jejího pohledu vyžádala v rozhodujícím dějství lékařské ošetření.

"Víte, že lže. Všichni to víme," protestovala proti tomu Tomljanovicová u rozhodčí na umpiru a dožadovala se přivolání supervizora turnaje.

Hádka u sítě i to, co jí předcházelo:

"Už jsem s ní dřív hrála. A hrála jsem proti spoustě jiných tenistek. Poznám, kdy je někdo zraněný a kdy ne," prohlásila po zápase Tomljanovicová, jež třetí sadu nakonec ovládla poměrem 6:2. "Je směšné, když mi na konci řekne, že nemám žádný respekt," doplnila osmadvacetiletá Australanka, 75. hráčka světového žebříčku.

"Je to ostudné chování od někoho, kdo je grandslamovým šampionem a ke komu vzhlížejí děti," opřela se do lotyšské vítězky Roland Garros z roku 2017. 

O čtyři roky mladší Ostapenková si ovšem nenechala nic líbit. "Nemůže tohle říkat. Přede všemi mě nazvat lhářkou? Neví vůbec nic, co mi je, o mém zranění a vůbec," prohlásila 34. tenistka rankingu WTA.

"Můžete vyhrát, ale to neznamená, že můžete dělat, co vás napadne," upozornila a dodala: "Kdyby mi zranění umožnilo hrát i jen na padesát procent, porazila bych ji."

"Může tvrdit, že je zraněná. Já si nemyslím, že byla. Nebylo jí nic celý zápas, a pak si najednou zavolá lékaře za stavu 0:4? Většinou se volá při změnách stran. Jenom mě chtěla rozhodit," stála si na svém Tomljanovicová.

Lotyšku tím ale znovu jen rozžhavila. "Měla jsem problémy už ve druhém setu, nemohla jsem pořádně podávat, při servisu to hodně bolelo. Ona není v mé kůži, nemůže vědět, jak se cítím a co mě bolí. Potřebovala jsem fyzio v tu chvíli, ne až při výměně stran," bránila se Ostapenková. "Je to nejhorší hráčka na okruhu," dodala.

Ne, tyhle dvě spolu asi čtyřhru hrát nepůjdou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 54 minutami

Dálnici D11 zablokoval na dvě hodiny kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 byl ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. Na 64. kilometru u Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stálo napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Situaci navíc komplikovala cisterna, která zůstala stát na krajnici a bránila kamionu v manévrování. Provoz byl obnoven krátce před 22:30.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Svět je podle apokalyptických hodin stále 100 vteřin před zničením

Vědci dnes ponechali ručičky na ciferníku symbolických hodin posledního soudu na pozici 100 vteřin před půlnocí. Na stejném místě byly i minulé dva roky. Podle dnešního sdělení expertů svět z hlediska ohrožení jadernou válkou a klimatickou změnou není o nic bezpečnější, než byl loni.

"Toto rozhodnutí v žádném případě neznamená, že se bezpečnostní situace stabilizovala. Naopak, údaj hodin je stále nejblíže apokalypse, jaká může civilizaci zničit," uvádí se v prohlášení vědců, kteří byli přizváni jako poradci ke stanovení polohy ručiček. Pomyslný odpočet posledního soudu, který vznikl v roce 1947, je projektem odborného časopisu Bulletin amerických jaderných vědců (BAS). Symbolické apokalyptické hodiny jsou na Chicagské univerzitě.

Hodiny mají být ukazatelem toho, jak daleko je zničení světa nebezpečnými technologiemi, přičemž půlnoc znamená globální katastrofu, například jadernou válku nebo nezvratnou klimatickou krizi.

Časopis BAS založil v roce 1945 Albert Einstein a vědci z Chicagské univerzity, kteří byli při vývoji první atomové bomby v projektu Manhattan. Hodiny posledního soudu vznikly o dva roky později.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Exploze v Ghaně srovnala se zemí stovky domů, z místa jsou hlášeni mrtví

Exploze ve venkovské oblasti na západě Ghany srovnala se zemí stovky domů a připravila o život zatím neupřesněný počet obyvatel. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž výbuch zapříčinila srážka motocyklu s nákladním autem, které převáželo výbušniny do zlatého dolu.

Na videích, která zveřejnila místní média, je vidět doutnající místo výbuchu a trosky domů, popsal Reuters, jenž zároveň poznamenal, že pravost videí zatím není ověřena. Na jednom záznamu jsou podle něj vidět také dvě bezvládná těla pokrytá prachem.

Zástupce šéfa úřadu pro řešení katastrof Seji Saji Amedonu uvedl, že exploze zničila na 500 domů. Místní pracovník úřadu pro mimořádné události médiím sdělil, že viděl deset mrtvých lidí. Oficiálně však úřady počet obětí neoznámily.

"Veřejnosti bylo doporučeno, aby se v zájmu své bezpečnosti přesunula z oblasti do okolních měst," uvedla policie a dodala, že nedaleká města úřady požádaly, aby přeživším zpřístupnili veřejná místa včetně školních tříd a kostelů.

Ghanský prezident Nana Akufo-Addo mezitím potvrdil, že neštěstí, které se stalo mezi městy Bogoso a Bawdie, si vyžádalo lidské životy. "Je to skutečně tragická událost a jménem vlády vyjadřuji hlubokou soustrast rodinám zesnulých," uvedla hlava státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy