Nejasno nad Krejčíkovou. Češka zrušila i start na generálce před obhajobou v Paříži

Sport ČTK Sport, ČTK
12. 5. 2022 13:57
Tenistka Barbora Krejčíková nebude kvůli zdravotním potížím obhajovat ani loňský triumf ve Štrasburku. Vynechá tak příští týden i generálku před Roland Garros, kde by měla od 22. května obhajovat tituly ve dvouhře a čtyřhře.
Barbora Krejčíková
Barbora Krejčíková | Foto: Reuters

Kromě světové dvojky se z turnaje odhlásila také Kateřina Siniaková. Mezi přihlášenými jsou Markéta Vondroušová a Tereza Martincová.

Šestadvacetiletá Krejčíková se naposledy představila na kurtech ve druhé polovině února v Dauhá.

Od té doby laboruje se zraněným loktem, a přestože se podle jejích slov stav ruky zlepšuje, termín návratu české tenistky je dál nejasný.

Původně měla zahájit antukovou sezonu v dubnu ve Stuttgartu, z turnaje se ale odhlásila, stejně jako z dalších akcí v Madridu, Římě a teď ve Štrasburku.

"Kondičně jsem na tom dobře, dolaďujeme údery a věřím, že tenisově bych to zvládla. Špatně tuhle dlouhou pauzu snáším, ale plusem je, že návrat se už blíží. Ale přesné datum opravdu nedokážu říct," řekla v tomto týdnu Krejčíková.

"Letošní Roland Garros neberu jako vrchol, spíš jako začátek mého návratu. Věřím, že vrcholy v této sezoně přijdou," doplnila druhá hráčka světa.

Jedničkou turnaje ve Štrasburku místo Krejčíkové bude Jelena Ostapenková z Lotyšska, které patří 13. místo v žebříčku WTA.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Austrálie má nového premiéra, Anthony Albanese složil přísahu

Lídr australských labouristů Anthony Albanese složil přísahu a stal se 31. australským premiérem. Informuje o tom agentura Reuters. V Austrálii tak po třech volebních obdobích končí konzervativní vláda.

Australané dali v sobotních parlamentních volbách přednost středolevicové vládě, která vystřídá konzervativce dosavadního premiéra Scotta Morrisona. Ti utrpěli velké ztráty a byli kritizováni především za svou klimatickou politiku. Albanese tak povede první vládu labouristů za téměř deset let.

Spolu s Albanesem bylo dnes v Canbeře uvedeno do funkce také několik členů nového kabinetu, včetně nové ministryně zahraničí Penny Wongové. Sčítání hlasů ale stále pokračuje a není jasné, zda bude mít Albaneseho kabinet v 151místném parlamentu většinu aspoň 76 křesel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy