Dovedla Rusky do finále Fed Cupu proti Češkám, teď Myskinovou střídá Andrejev

ČTK ČTK
2. 4. 2018 12:53
Andrejev byl ve světovém žebříčku nejlépe na 18. místě. Kariéru ukončil v roce 2013.
Anastasia Myskinová
Anastasia Myskinová | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Bývalá vítězka tenisového Roland Garros Anastasia Myskinová skončila po čtyřech letech ve funkci kapitánky ruské fedcupové reprezentace. Někdejší světovou dvojku nahradí Igor Andrejev.

Šestatřicetiletá Myskinová dosáhla na lavičce fedcupového výběru největšího úspěchu v roce 2015, kdy dovedla Rusky do finále. V něm Maria Šarapovová a spol. podlehly v Praze českým tenistkám.

"Uvažovala jsem o odchodu již dlouho, ale chtěla jsem vrátit tým do Světové skupiny. Mrzí mě, že se mi to nepovedlo," řekla Myskinová. Rusky bez svých nejlepších hráček v únoru prohrály 1:4 v Bratislavě se Slovenskem v boji o účast v baráži o Světovou skupinu.

Čtyřiatřicetiletý Andrejev vyhrál tři turnaje ATP ve dvouhře a ve světovém žebříčku byl nejlépe na 18. místě. Kariéru ukončil v roce 2013.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy