Odvážný výstřih Venus Williamsové i wimbledonský styl Kvitové. To je móda na US Open

Když je v New Yorku horko, hraje Venus Williamsová v růžovém tílku. A co si letos na US Open oblékají jiné hvězdy grandslamu?
Zatímco na Wimbledonu je dress code tenistů a tenistek laděný přísně do bílé, na US Open to pravidelně hraje barvami. Třeba jako u Francouzky Kristiny Mladenovicové.
Američanka Sloane Stephensová je pro domácí grandslam celá v oranžovém.
Italka Camila Giorgiuová má sukýnku lemovanou malými kvítky a stejně tak i čelenku.
Serena Williamsová svým kočičím kostýmem na French Open vzbudila takový poprask, že jí ho organizátoři pro příště zakázali. Na domácí půdě hraje v černých šatech jako baletka.
Foto: Reuters
Sport Sport
30. 8. 2018 6:00
Podívejte se, jaké úbory oblékli tenisté a tenistky na letošním US Open.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Hlavním městem Indonésie bude nově Nusantara na Borneu

Indonéský parlament schválil zákon o přesunu hlavního města z přelidněné Jakarty na ostrov Borneo, informovala agentura Reuters s odvoláním na předsedkyni parlamentu Puan Maharaniovou. Již v pondělí vláda oznámila, že nová metropole ponese jméno Nusantara.

Schválený zákon o hlavním městě poskytuje právní rámec pro realizaci ambiciózního plánu přesunu hlavního města, který prezident Joko Widodo představil v roce 2019. Norma stanovuje, jak bude výstavba nové metropole financována a spravována.

V pondělí ministr pro místní rozvoj Suharso Monoarfa uvedl, že nové hlavní město se bude jmenovat Nusantara, což je ve staré javánštině označení pro indonéské souostroví.

Ostrov Borneo sdílí Indonésie s Malajsií a Brunejí. Budoucí indonéská metropole má vzniknout v džungli provincie Východní Kalimantan, přibližně na půli cesty mezi městy Balikpapan a Samarinda, uvedla agentura DPA.

V nejlidnatější muslimské zemi světa, která má přes 273 miliony obyvatel, se debaty o zbudování nové metropole vedly několik desetiletí. V Jakartě ležící na přelidněném ostrově Jáva v současnosti žije kolem deseti milionů obyvatel, její širší aglomerace jich má až 30 milionů. Město se potýká se špínou a smogem, ale také s častými zemětřeseními a ničivými záplavami. Trápí je rovněž stoupající hladina oceánů i špatná infrastruktura.

Zdroj: ČTK
Další zprávy