Chudoba, vydírání manažerů, Albánci i arogantní Federer. Matka Djokoviče promluvila

av av
15. 5. 2020 10:08
Marně se bránila slzám, když vyprávěla o začátcích v chudobě nebo o tom, že už je pro ni nemožné strávit čas o samotě se svým slavným synem. Vystoupení Dijany Djokovičové v premiérovém dílu pořadu Matky šampionů na srbském portálu Blic Sport přineslo emotivní a interesantní vhled do života současného tenisového krále. Projděte si nejzásadnější výroky ženy, která světu dala Novaka Djokoviče.

O stesku po synovi

Novak Djokovič na Turnaji mistrů 2019
Novak Djokovič na Turnaji mistrů 2019 | Foto: Reuters

"Porodila jsem ho, vychovala a sledovala, jak se stal nejlepším na planetě. A dnes mi chybí. Chtěla bych s ním být sama, chybí mi čas, který jsem s ním měla. Opravdu ho chci, je to něco, co je hluboko ve mně. Chtěla bych si s ním sednout, mluvit s ním, smát se nebo brečet. Aspoň půl hodiny. Jenže dnes je takový luxus kvůli všem jeho povinnostem a lidem kolem něj prakticky nemožný."

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sněmovna se zatím nedistancovala od slov Vojtěcha Filipa k legiím

Sněmovna se zatím nedistancovala od výroků svého místopředsedy a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o československých legionářích, jak to požaduje STAN. Debatu dnes poslanci nedokončili. Filip v diskusi opětovně jakékoli pochybení odmítl. Podle něj mohly být jeho výroky zkresleny.

Filip v nedávném rozhovoru pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda kritizoval odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6, označil je za "zločinné". Pražské komunální politiky nařkl z neofašismu. Současně pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady, aby svolily k budování pomníků československým legionářům, kteří padli v boji s bolševiky.

"Žádný výrok, který by poškodil dobré jméno československých legií, jsem neřekl. Řekl jsem, že v České republice existují lidé, kteří mají různý názor na československé legie," hájil se Filip.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Soud odmítl žalobu kraje na šumavský národní park a ministerstvo kvůli zónám

Krajský soud v Českých Budějovicích odmítl žalobu Jihočeského kraje na šumavský národní park a ministerstvo životního prostředí kvůli poslednímu návrhu zón území. Soud uvedl, že na rozhodování ve sporu nemá pravomoc. ČTK to dnes řekl právní zástupce NP Šumava Miloš Tuháček. Kraj se na soud obrátil s tvrzením, že jej národní park i ministerstvo prakticky vyloučily z jednání o rozčlenění zón ochrany přírody.

"Podobné záležitosti by asi měl spíše řešit Ústavní soud," řekl Tuháček. Krajský soud v odůvodnění usnesení uvedl, že kvůli absenci základní podmínky řízení mu nezbylo než žalobu odmítnout. Proti rozhodnutí je možné podat kasační stížnost k nejvyššímu správnímu soudu.

Jihočeský kraj žalobou reagoval na loni projednávanou takzvanou zonaci, která navrhovala park rozdělit na čtyři území s rozdílným přístupem. Návrh počítal s tím, že nejpřísnější režim, v němž se nesmí zasahovat, platí pro 27 procent rozlohy NP Šumava. Rozdělení zón kritizovali někteří vědci, kteří tvrdili, že území s nejpřísnějším režimem by mělo zabírat až polovinu parku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy