Chudoba, vydírání manažerů, Albánci i arogantní Federer. Matka Djokoviče promluvila

av av
15. 5. 2020 10:08
Marně se bránila slzám, když vyprávěla o začátcích v chudobě nebo o tom, že už je pro ni nemožné strávit čas o samotě se svým slavným synem. Vystoupení Dijany Djokovičové v premiérovém dílu pořadu Matky šampionů na srbském portálu Blic Sport přineslo emotivní a interesantní vhled do života současného tenisového krále. Projděte si nejzásadnější výroky ženy, která světu dala Novaka Djokoviče.

O stesku po synovi

Novak Djokovič na Turnaji mistrů 2019
Novak Djokovič na Turnaji mistrů 2019 | Foto: Reuters

"Porodila jsem ho, vychovala a sledovala, jak se stal nejlepším na planetě. A dnes mi chybí. Chtěla bych s ním být sama, chybí mi čas, který jsem s ním měla. Opravdu ho chci, je to něco, co je hluboko ve mně. Chtěla bych si s ním sednout, mluvit s ním, smát se nebo brečet. Aspoň půl hodiny. Jenže dnes je takový luxus kvůli všem jeho povinnostem a lidem kolem něj prakticky nemožný."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Fanoušci Slavie se na zápas Konferenční ligy v Istanbulu nepodívají

Fanoušci Slavie se nedostanou na první zápas úvodního kola vyřazovací fáze fotbalové Konferenční ligy na stadionu Fenerbahce Istanbul (17. února). Podle pražského klubu v Turecku kvůli pandemii covidu-19 platí na všechna utkání zákaz vstupu pro hostující příznivce.

Slavia vzhledem k vysokému počtu nakažených nepředpokládá, že by se aktuální opatření v Turecku ještě do začátku vzájemného duelu změnila. Čeští mistři tak na svém webu vyzvali fanoušky, aby do Istanbulu na zápas necestovali. Odveta v Edenu je na programu ve čtvrtek 24. února.

před 41 minutami

Štrasburk odsoudil Turecko za roční věznění novináře německého deníku Yücela

Evropský soud pro lidská práva (ESLP) odsoudil Turecko za to, že v letech 2017 a 2018 věznilo bývalého dopisovatele německého deníku Die Welt, německo-tureckého novináře Denize Yücela. Novinář tehdy nebyl z ničeho obviněn, na svobodu se dostal po dlouhých politických sporech a po propuštění odjel do Německa. Jeho případ zhoršil vztahy mezi Berlínem a Ankarou.

Podle verdiktu ESLP Turecko porušilo Yücelovo "právo na svobodu" a "svobodu projevu a tisku" a novináře zadržovalo "bez přesvědčivého důkazu", který by dokládal jakékoliv provinění.

Odškodné, které mu turecký soud za roční vazbu přiřkl, je podle štrasburského soudu "zjevně nedostatečné a Yücel se může nadále považovat za oběť". ESLP nařídil Ankaře zaplatit Yücelovi odškodné 13 300 eur (325 tisíc korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy