Krejčíková po životním turnaji: Teď jsem hrála nejlepší tenis, ale musím být pokorná

ČTK ČTK
14. 3. 2021 7:22
Tenistka Barbora Krejčíková chce po životním turnaji zůstat pokorná, dál pracovat a získané zkušenosti proměnit v další zlepšení. Postupem do finále velkého turnaje v Dubaji potvrzuje svůj průlom ve dvouhře a k nálepce především elitní deblistky přidává i tu s kvalitní singlistkou.
Foto: Reuters

"Vždycky jsem věřila, že můžu hrát dobře i dvouhru a jen mi trvalo déle, než jsem se k tomu propracovala," řekla Krejčíkovánovinářům po prohře ve finále v Dubaji se Španělkou Garbiňe Muguruzaovou. "Mám za sebou jeden z nejlepších turnajů v kariéře, jsem pyšná a vděčná a v dalších dnech mi to teprve dojde."

Postupem do premiérového finále kategorie 1000 získala do další části sezony velké sebevědomí. "Ale musím být pokorná a jít týden po týdnu. Tenhle týden jsem hrála nejlepší tenis, porazila skvělé hráčky, ale další týden už nemusí být stejný. Nikdo neví, co bude za šest měsíců. Teď si užívám současnost," pronesla.

Ještě před půl rokem ani nebyla ve světové stovce dvouhry. Průlom v singlu zaznamenala až na Roland Garros. Tuší, že pro soupeřky je stále nová, ale postupem si na její styl zvyknou. "Možná začnu víc prohrávat a bude to mentálně těžké. Musím se na to připravit, užívat si přípravu a zápasy a zůstat pozitivní," řekla.

Mnohokrát zopakovala, že pořád sbírá zkušenosti. Snaží se přední tenistky okoukávat a učit se od nich. "Jak hrají, jak se povzbuzují, jak vypadají na kurtu. Všechno je pro mě pořád nové," uvedl brněnská rodačka. "Třeba musím zlepšit servis, abych si víc pomáhala. A důležitá je mentální stránka, Garbiňe hrála pořád soustředěná. To jsou věci, v kterých se můžu zlepšit a chtěla bych se zlepšit."

V Dubaji se někdejší svěřenkyni Jany Novotné povedlo změnit naladění na zápasy. Šla si je užívat. "Dřív to říkala Ana Ivanovičová a já nechápala, o čem mluví. Teď se do toho stavu dostávám. Vidím, že tam člověk musí jít a bojovat, ale cítím, že jsem se to naučila užívat a tady jsem to dělala," řekla Krejčíková.

Odměna je jasná. V pořadí dvouhry se vyhoupne na 36. místo světa. Za půl roku poskočila o osmdesát míst. "Je to bomba, obrovská motivace a ujištění, že moje cesta je správná a mám v ní pokračovat. Makat a bavit se tím," uvedla.

Ještě týden nyní zůstane v Dubaji. Kvůli koronaviru raději nechce na týden cestovat domů. "Mám strach, že bych se pak nikam nedostala," vysvětlila. Pár dnů bude odpočívat na pláži. "Strávím hodně času v moři, musí zregenerovat a připravit se na další turnaj," dodala s výhledem na Miami, kde zkusí současnou formu potvrdit.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Na Vsetínsku hoří les v nepřístupném terénu, hasiči nasadí vrtulník

V obci Hošťálková na Vsetínsku hoří pět let starý les. Je v nepřístupném terénu na ploše asi 150krát 150 metrů. Bude i letecké hašení vrtulníkem, uvedl mluvčí hasičů Roman Žemlička. Hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu ze čtyř.

"Požární poplach byl vyhlášen 14 jednotkám hasičů. V této chvíli je na místě devět jednotek. Plnicí místo je vytvořeno na hřišti v Ratiboři. I když na místě fouká vítr, hranici požáru se daří držet. Místo požáru je rozděleno do tři bojových úseků," uvedl mluvčí. Vodu hasiči odebírají z vodovodního řadu v Ratiboři.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

V Praze žije o 300 tisíc více lidí, než kolik vyplývá z loňského sčítání lidu

V hlavním městě žije více obyvatel, než uvádí oficiální sčítání obyvatel. Podle analýzy Institutu Plánování a rozvoje je jich namísto oficiálních asi 1,3 milionu o zhruba 300 tisíc více. Počet obyvatel institut zjistil na základě anonymních údajů od mobilních operátorů. Přes den pak přibudou další statisíce lidí, kteří přijedou za prací, sdělil ředitel institutu Ondřej Boháč.

"Ukazuje se, že v Praze trvale žije okolo 1,6 milionu obyvatel a pokud započítáme obyvatele Středočeského kraje, kteří denně dojíždějí do Prahy za prací, jedná se dokonce o 1,8 milionu lidí. Trvalé bydliště tu však má jen 1,3 milionů obyvatel," řekl Boháč.

Nárůst obyvatel znamená podle něj vyšší finanční nároky na město, které musí zajistit například městskou hromadnou dopravu, parkování, byty, lékaře či školky. "Takže i když náklady na infrastrukturu logicky rostou, Praha stále tratí na výnosech z daní," dodal Boháč.

Z dostupných dat vyplývá, že přestože počet obyvatel Prahy v poslední době roste, nebylo tomu vždycky tak. Praha zažila pokles obyvatel například v 90. letech 20. století. Naopak nejdynamičtější růst počtu obyvatel Prahy byl v letech 2003 až 2009 a 2014 až 2019, tedy v době silného ekonomického růstu.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Vystrčil udělil bývalému velvyslanci Perebyjnisovi Stříbrnou medaili předsedy Senátu

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) dnes udělil končícímu velvyslanci Ukrajiny v Praze Jevhenu Perebyjnisovi Stříbrnou medaili předsedy Senátu. Nově jmenovaný náměstek ukrajinského ministra zahraničí Perebyjnis obdržel ocenění na slavnostním ceremoniálu v Hlavním sále Valdštejnského paláce.

Perebyjnise označil Vystrčil za člověka, který v tuzemsku odvedl obrovský kus práce pro Ukrajinu, a tím i pro Česko. Jedním z důvodů, proč se mu rozhodl udělit medaili, je podle Vystrčila to, že posílil Česko. Perebyjnis označil vyznamenání za velkou čest a Vystrčila označil za politika havlovského typu s pevnými ideály.

Perebyjnis během svého velvyslaneckého působení v Praze podle Vystrčila posílil vědomí českých občanů o tom, že je třeba pomáhat chránit svobodu, demokracii, nezávislost, svébytnost a suverenitu. "On pomohl tomu, že dnes je Česká republika silnější a okolí to velmi dobře vnímá," řekl.

Perebyjnis vyjádřil vděk za to, jak čeští senátoři podporují boj Ukrajiny proti ruským agresorům a úsilí země o připojení k evropskému společenství svobodných národů. Vystrčila si váží jako státníka. "Podle mě je politikem havlovského typu. Má vyhraněné názory, má pevné ideály, je jednoduchý v komunikaci, ale zároveň velmi hluboký ve svých myšlenkách a svých závěrech," prohlásil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy