Kráska v ringu? Šarapovová po konci s tenisem řádí v boxerských rukavicích

ruč
10. 8. 2020 6:51
S tenisem je konec, slavná Ruska Maria Šarapovová ale možná zkusí kariéru v jiném sportu. S plnou vervou se totiž vrhla do boxerského tréninku.
Maria Šarapovová
Maria Šarapovová | Foto: ČTK

"Konec, omlouvám se, ale dávám tenisu sbohem," sdělila Šarapovová nečekaně na konci února.

Na kontě měla pět grandslamových titulů a s raketou vydělala 40 milionů dolarů, což z ní dělá třetí nejbohatší tenistku historie, pokud jde o příjmy z prize money. Jako královna reklamy inkasovala ještě mnohem větší peníze.

Už když oznamovala ukončení kariéry, prohlásila: "Po 28 letech a pěti grandslamových titulech jsem připravená vystoupat na jinou horu, soutěžit v jiném terénu."

Ta chvíle se nejspíš blíží a tím terénem by se mohl stát boxerský ring. Šarapovová prozradila už v době, kdy si odpykávala trest za doping a tenisové arény pro ni zavřely brány, že se v kondici udržuje právě i boxem.

Na sociální sítě teď třiatřicetiletá rodačka ze Sibiře umístila video, z něhož to vypadá, že se do tréninku v rukavicích pořádně opřela. Lapuje na pláži i v garáži a její pohyby a technika rozhodně nejsou beznadějné…

Podívejte se, jak se Šarapovová boxersky připravuje:

 

Právě se děje

před 25 minutami

Exploze plynu v čínské provincii zabila dvanáct lidí, více než sto osob utrpělo zranění

Výbuch plynu zabil časně zrána ve městě Š'-jen v provincii Chu-pej v centrální Číně 12 lidí, 138 jich zranil a desítky dalších se musely evakuovat. Informují o tom zahraniční tiskové agentury. Exploze vedení plynu způsobila kolaps dvoupodlažní budovy, v jejíž dolní části se nacházel trh s potravinami a v patře několik lidí bydlelo, uvedl list China Daily.

Podle sdělení místních úřadů na sociální síti muselo více než 150 lidí do nemocnice, na 39 z nich je zraněno těžce. Úřady uvádějí, že záchranné práce pokračují, o příčině neštěstí ale zatím mlčí. Podle čínské státní televize CCTV žádají nemocnice občany, aby na záchranu zraněných darovali krev.

Na televizních záběrech jsou vidět záchranáři, jak šplhají přes rozbité betonové desky, aby se dostali k lidem uvězněným uvnitř. Lidé v ulici procházejí sutinami poškozených budov. Podle zpráv státních médií jsou mezi oběťmi především provozovatelé stánků a zákazníci, kteří přišli na snídani a obstarat si čerstvou zeleninu.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Vicemistryně Evropy Fišerová pojede finále kanoistek na SP v Praze

Vicemistryně Evropy Tereza Fišerová postoupila do finále závodu kanoistek na Světovém poháru ve vodním slalomu v Praze. V semifinále zajela druhý čas a bude jedinou českou zástupkyní ve finálové desítce. Sestry Gabriela a Martina Satkovy vypadly.

Žádná z postupujících nezajela trať čistě. Olympionička Fišerová dostala dvousekundovou penalizaci za dotek dvaadvacáté branky a zaostala o 86 setin za nejrychlejší Mallory Franklinovou z Británie, která měla rovněž jeden "šťouch". Ve finále nebude chybět ani australská hvězda vodního slalomu Jessica Foxová, jež se šesti trestnými sekundami postoupila z osmého místa.

Na loňský titul mistryně Evropy na umělé trati v Troji nenaváže Gabriela Satková, která skončila v semifinále šestnáctá. Spoustu chyb udělala i její sestra Martina, jež obsadila 22. příčku.

Do semifinále nenastoupila Brazilka Ana Sátilaová, bronzová medailistka z mistrovství světa 2017. V brazilském týmu se totiž objevily dva případy koronaviru a výprava zůstala v izolaci na hotelu.

Začalo semifinále kanoistů s českými reprezentanty Lukášem Rohanem, Václavem Chaloupkou a Vojtěchem Hegerem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy