Konec spolupráce legend. Becker už není superkoučem Djokoviče

ČTK Sport ČTK, Sport
Aktualizováno 6. 12. 2016 22:24
Podle informací deníku Bild za rozchodem s Borisem Beckerem stojí hlavně španělský mentální kouč Pepe Imaz, který měl na Novaka Djokoviče stále větší vliv. Během tří let s Beckerovou pomocí vyhrál Djokovič šest gradslamů a dohromady 25 turnajů.
Novak Djokovič a trenér Boris Becker ve finále Australian Open 2016
Novak Djokovič a trenér Boris Becker ve finále Australian Open 2016 | Foto: Reuters

Berlín - Srbský tenista Novak Djokovič po sezoně, v níž přišel o post světové jedničky, ukončil spolupráci s koučem Borisem Beckerem. Během tří let s Beckerovou pomocí vyhrál šest gradslamů a dohromady 25 turnajů.

Devětadvacetiletý Djokovič angažoval o dvacet let staršího trojnásobného vítěze Wimbledonu v prosinci 2013. Během společného období hvězdný Srb vyhrál dvakrát Australian Open, dvakrát Wimbledon a po jednom titulu získal na Roland Garros a US Open.

Ve druhé polovině letošní sezony však Djokovič ztratil velký náskok v čele žebříčku ATP, částečně i vinou zdravotních potíží. Na prvním místě ho vystřídal Brit Andy Murray.

"Po třech velmi úspěšných letech jsme se s Borisem dohodli na ukončení spolupráce. Cíle, které jsme si na začátku společně stanovili, jsme zcela naplnili," oznámil Djokovič.

Podle informací deníku Bild za rozchodem s Beckerem stojí hlavně španělský mentální kouč Pepe Imaz, který má na Djokoviče stále větší vliv. V jeho realizačním týmu stále působil i Slovák Marián Vajda, který se srbského tenisty ujal v roce 2006 a dostal ho mezi světové hvězdy. S Imazem Djokovič začal spolupracovat v druhé části letošní sezony.

O tom, že Becker podmiňoval své setrvání u Djokoviče právě odchodem Imaze, spekulovala zahraniční média již dříve. Becker se k tomu přímo nevyjadřoval. "Vím, jak věci fungují uvnitř týmu. Svého hráče maximálně podporuji, ale chci ho chránit, nechci udělat nic, co by mu ublížilo, víc k tomu neřeknu," vyhnul se přímé odpovědi například v rozhovoru pro Daily Mail.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy