Konec spolupráce legend. Becker už není superkoučem Djokoviče

ČTK Sport ČTK, Sport
Aktualizováno 6. 12. 2016 22:24
Podle informací deníku Bild za rozchodem s Borisem Beckerem stojí hlavně španělský mentální kouč Pepe Imaz, který měl na Novaka Djokoviče stále větší vliv. Během tří let s Beckerovou pomocí vyhrál Djokovič šest gradslamů a dohromady 25 turnajů.
Novak Djokovič a trenér Boris Becker ve finále Australian Open 2016
Novak Djokovič a trenér Boris Becker ve finále Australian Open 2016 | Foto: Reuters

Berlín - Srbský tenista Novak Djokovič po sezoně, v níž přišel o post světové jedničky, ukončil spolupráci s koučem Borisem Beckerem. Během tří let s Beckerovou pomocí vyhrál šest gradslamů a dohromady 25 turnajů.

Devětadvacetiletý Djokovič angažoval o dvacet let staršího trojnásobného vítěze Wimbledonu v prosinci 2013. Během společného období hvězdný Srb vyhrál dvakrát Australian Open, dvakrát Wimbledon a po jednom titulu získal na Roland Garros a US Open.

Ve druhé polovině letošní sezony však Djokovič ztratil velký náskok v čele žebříčku ATP, částečně i vinou zdravotních potíží. Na prvním místě ho vystřídal Brit Andy Murray.

"Po třech velmi úspěšných letech jsme se s Borisem dohodli na ukončení spolupráce. Cíle, které jsme si na začátku společně stanovili, jsme zcela naplnili," oznámil Djokovič.

Podle informací deníku Bild za rozchodem s Beckerem stojí hlavně španělský mentální kouč Pepe Imaz, který má na Djokoviče stále větší vliv. V jeho realizačním týmu stále působil i Slovák Marián Vajda, který se srbského tenisty ujal v roce 2006 a dostal ho mezi světové hvězdy. S Imazem Djokovič začal spolupracovat v druhé části letošní sezony.

O tom, že Becker podmiňoval své setrvání u Djokoviče právě odchodem Imaze, spekulovala zahraniční média již dříve. Becker se k tomu přímo nevyjadřoval. "Vím, jak věci fungují uvnitř týmu. Svého hráče maximálně podporuji, ale chci ho chránit, nechci udělat nic, co by mu ublížilo, víc k tomu neřeknu," vyhnul se přímé odpovědi například v rozhovoru pro Daily Mail.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy