Guatemalec přiletěl do Prahy a schválně prohrál s Čechem. Tři roky si nezahraje

av av
16. 11. 2018 11:04
Osmadvacetiletý guatemalský tenista Christopher Diaz-Figueroa si loni udělal výlet do daleké Prahy. Předem už ale věděl, že na místním turnaji neuspěje.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Nejúspěšnější hráč v historii guatemalského daviscupového týmu si chtěl přilepšit, místo toho bude muset pro nejbližší roky hledat jiný způsob obživy.

Diaz-Figueroa v listopadu 2017 nastoupil do prvního kola pražského turnaje ITF proti domácímu Petru Michnevovi. A po vlažném výkonu jednoznačně prohrál 2:6, 2:6.

Zatímco naoko zklamaně podával vítězovi ruku, uvnitř se těšil z očekávaného výdělku.

Mezinárodní tenisová federace o rok později oznámila přísný trest. Potvrdilo se, že Guatemalec zápas prohrál úmyslně. Tenis si teď nezahraje dlouhé tři roky.

Dva roky mu ITF uložila za ovlivnění výsledku, další rok navíc pak za to, že korupční jednání neoznámil. Tenista odmítl poskytnout detaily svého případu, tedy jak konkrétně a v čí prospěch vlastně duel ovlivnil, což mu pochopitelně přitížilo.

K samotné tříleté suspenzaci obdržel i peněžitý trest: zaplatit musí pokutu ve výši pěti tisíc dolarů.

Christopher Diaz-Figueroa je v současnosti na 723. místě světového žebříčku. Nejvýše vystoupal před sedmi lety coby nadějný mladík na 326. příčku. Během své dosavadní kariéry vyhrál pět turnajů série Futures, v Davis Cupu má sympatickou bilanci 41 vítězství a 21 porážek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 44 minutami

Kateřina Šimáčková odchází z Ústavního soudu, bude novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Parlamentní shromáždění Rady Evropy v úterý zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Šimáčková nahradí jiného českého soudce Aleše Pejchala, devítileté funkční období jí začne 1. listopadu. Dosud působila na Ústavním soudu.

Šimáčková získala 204 z 222 odevzdaných platných hlasů. Členové parlamentního shromáždění tak dali na doporučení poradního orgánu, jenž její kandidaturu podpořil minulý týden. Kromě Šimáčkové se o post soudce Evropského soudu pro lidská práva ucházeli za Česko také další dva nominovaní: soudce Nejvyššího soudu Pavel Simon a člen Nejvyššího správního soudu Tomáš Langášek.

Evropský soud pro lidská práva sídlí ve Štrasburku a zabývá se stížnostmi států, nevládních organizací či jednotlivců na porušení Evropské úmluvy o lidských právech. Zasedá v něm 47 soudců, jeden za každý členský stát Rady Evropy. Soud není institucí Evropské unie.

Zdroj: ČTK , Domácí
před 1 hodinou

Fotbaloví mistři Evropy budou hrát s vítězi Copy América

Evropská fotbalová unie UEFA se domluvila s jihoamerickou federací CONMEBOL na uspořádání zápasu mezi vítězi mistrovství Evropy a Copy América. Oznámila to dnes UEFA, dohoda zatím platí na tři ročníky akce.

Současní šampioni Itálie a Argentina se utkají příští rok v červnové reprezentační pauze, o místu konání se teprve rozhodne. Kromě toho UEFA a CONMEBOL otevřou společnou kancelář v Londýně.

Obě nejsilnější konfederace patří k největším odpůrcům návrhu na zkrácení čtyřletého intervalu mistrovství světa na polovinu, s nímž nedávno přišel předseda Mezinárodní fotbalové federace Gianni Infantino. FIFA kvůli kritice pozvala na 30. září zástupce klubů, ligových soutěží, národních federací i hráčských unií k on-line konferenci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy