Ve Stromovce triumfovala kvalifikantka, Plíšková prohrané finále obrečela

Kristýna Plíšková se po finále neubránila slzám. Mona Barthelová nakonec byla nad její síly.
Sobotní finále pražského turnaje mělo stejně jako v předchozích letech české zastoupení. Před zaplněnými tribunami si o titul zahrály Kristýna Plíšková a Mona Barthelová.
Z vítězství se nakonec radovala německá tenistka, která finále vyhrála poměrem 2:6, 7:5, 6:2. Na turnaji navíc Barthelová začínala v kvalifikaci, takže si k titulu došla přes osm (!) vítězství. To je víc než na grandslamu.
Kristýna Plíšková s trenérem Martinem Fassatim sice na první set vykoumali dobrou taktiku a i ve druhém měla Češka dobře našlápnuto.
Snažení plíškové z tribun přihlíželi i Petra Kvitová a Petr Pála.
Foto: Milan Kammermayer
Milan Kammermayer
6. 5. 2017 17:20
Podívejte se na fotogalerii z finále tenisového J&T banka Prague Open.
 

Právě se děje

před 29 minutami

Policisté ukončili razii na brněnské radnici nad ránem

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) skončili razii na radnici městské části Brno-střed v úterý před 4:00. Na radnici bude od rána běžný provoz, řekla mluvčí Brna-středu Kateřina Dobešová. Policie zasahovala na radnici už loni kvůli možné korupci. Ve vazbě tehdy skončil radní a bývalý místostarosta Jiří Švachula (dříve ANO). Nynější zásah by měl mít podle některých médií spojitost s politiky ODS jako bývalým ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem nebo současnou primátorkou Markétou Vaňkovou.

Policisté zasahovali na radnici od pondělního rána a odešli v úterý kolem 3:45. Zavřený byl odbor investiční, ekonomický, bytový a správa nemovitostí. Podívali se také do archivu. "Policistům jsme poskytli maximální součinnost. Ráno bude už běžný provoz všech odborů," uvedla Dobešová. Mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej řekl, že útvar nebude k zásahu poskytovat žádné informace. Podle tajemníka Brna-středu Petra Štiky není získávání dokumentace namířeno proti úřadu městské části nebo jeho zaměstnancům.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na irácko-kuvajtské hranici explodoval konvoj se zbraněmi pro americkou armádu

Poblíž irácko-kuvajtské hranice explodoval v pondělí večer konvoj se zbrojními dodávkami pro americkou armádu. Agentuře Reuters to sdělily irácké bezpečnostní složky. Zatím není jasné, zda v něm cestovali příslušníci amerických vojenských jednotek ani zda byl při výbuchu někdo zraněn.

Vozidla překračující tento přechod bývají vojenským materiálem naložena často, uvedly zdroje Reuters. Náklad se obvykle nakládá nebo vykládá před vstupem nebo výstupem z Iráku. Bezpečnost jim podle iráckých zdrojů zajišťují smluvně vázané zahraniční společnosti.

Bezpečnostní zdroje dříve uvedly, že za výbuchem stojí irácké šíitské muslimské milice a jeho terčem měla být blízká americká vojenská základna. Exploze si podle nich vyžádala i zraněné z řad jejích zaměstnanců. Jiné zdroje ale později uvedly, že napaden byl konvoj, nikoli základna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy