Trest pro Fogniniho. Italský tenista dostal podmínku i vysokou pokutu

Sport ČTK Sport, ČTK
11. 10. 2017 18:01
Za urážky rozhodčích během letošního US Open bude pykat Fabio Fognini. Komise potrestala italského tenistu podmíněným trestem zákazu startu na dvou grandslamových turnajích a vysokou pokutu.
Fabio Fognini
Fabio Fognini | Foto: Reuters

Londýn - Italský tenista Fabio Fognini dostal za urážky rozhodčí během US Open podmíněný trest zákazu startu na dvou grandslamových turnajích a pokutu 96.000 dolarů (2,1 milionu korun). Pokud se třicetiletý hráč do konce roku 2019 nedopustí dalšího prohřešku, bude mu podmínka zrušena a pokuta snížena na polovinu.

Fogniniho potrestala takzvaná grandslamová komise za chování během prohraného zápasu prvního kola s krajanem Stefanem Travagliou. Manžel bývalé newyorské šampionky Flavie Pennattaové vulgárně urážel minimálně třikrát švédskou umpirovou rozhodčí Louise Engzellovou, za což hned v dějišti turnaje dostal pokutu 24.000 dolarů. Byl také z US Open vyloučen, nesměl tedy nastoupit k zápasu čtyřhry.

Nezávislá grandslamová komise uvedla, že pokud se Fognini podmínky trestu v příštích dvou letech poruší, jedním ze dvou vynechaných grandslamů bude muset být US Open. Vítěz pěti turnajů na ATP Tour trest přijal a odvolávat se proti němu nebude.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy