reklama
 
 

Trest pro Fogniniho. Italský tenista dostal podmínku i vysokou pokutu

11. 10. 2017 18:01
Za urážky rozhodčích během letošního US Open bude pykat Fabio Fognini. Komise potrestala italského tenistu podmíněným trestem zákazu startu na dvou grandslamových turnajích a vysokou pokutu.

Londýn - Italský tenista Fabio Fognini dostal za urážky rozhodčí během US Open podmíněný trest zákazu startu na dvou grandslamových turnajích a pokutu 96.000 dolarů (2,1 milionu korun). Pokud se třicetiletý hráč do konce roku 2019 nedopustí dalšího prohřešku, bude mu podmínka zrušena a pokuta snížena na polovinu.

Fogniniho potrestala takzvaná grandslamová komise za chování během prohraného zápasu prvního kola s krajanem Stefanem Travagliou. Manžel bývalé newyorské šampionky Flavie Pennattaové vulgárně urážel minimálně třikrát švédskou umpirovou rozhodčí Louise Engzellovou, za což hned v dějišti turnaje dostal pokutu 24.000 dolarů. Byl také z US Open vyloučen, nesměl tedy nastoupit k zápasu čtyřhry.

Nezávislá grandslamová komise uvedla, že pokud se Fognini podmínky trestu v příštích dvou letech poruší, jedním ze dvou vynechaných grandslamů bude muset být US Open. Vítěz pěti turnajů na ATP Tour trest přijal a odvolávat se proti němu nebude.

autoři: Sport, ČTK | 11. 10. 2017 18:01

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama