Dojemný příběh z Wimbledonu. Chlapec přišel o suvenýr, teď bude mít ručníky ze všech grandslamů

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
5. 7. 2017 18:01
Americký tenista Jack Sock se rozhodl napravit křivdu poté, co jednomu z mladých fanoušků vytrhl divák na Wimbledonu jím hozený ručník. Chlapec bude mít sbírku ručníků ze všech čtyř grandslamů.
Mladý fanoušek přišel o suvenýr od Jacka Socka
Mladý fanoušek přišel o suvenýr od Jacka Socka | Foto: Twitter

Londýn - Stojí co nejblíž kurtu, mačkají se jeden na druhého a vyhlíží, jestli neuloví nějaký podpis nebo k nim nepřiletí od hráčů nějaký suvenýr. To je rutina tenisových fanoušků vždy, když skončí zápas. Jeden z nich měl v úterý smůlu i štěstí zároveň.

Američan Jack Sock po vítězném duelu prvního kola hodil směrem k jednomu mladému chlapci wimbledonský ručník. Jenže před ním sedící divák mu ho z natažené ruky vyrval.

Přetahovaná měla dohru na sociálních sítích. Když 18. tenista světa zjistil, jaký osud měl jeho ručník, napsal na svůj twitterový profil výzvu: "Pokud znáte toho chlapce, kterému byl vyrván ručník z ruky, napište mi jeho jméno a určitě jeden ručník dostane."

Netrvalo dlouho a ozvaly se twitterové účty všech tří zbývajících grandslamů s tím, že jestli americký hráč jméno fanouška zjistí, pošlou mu vlastní ručníky. Chlapec tak nejspíš bude mít sbírku ze všech podniků velké čtyřky.

Naopak to pěkně schytal muž, který dárek chlapci sebral. "Jestli tohle čte ten muž v modrém tričku a klobouku, měl byste se stydět," napsala na svůj profil matka světové tenisové jedničky Judy Murrayová.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na východoindické pobřeží udeřil cyklón Nivar, jedna žena zemřela po zřícení stěny podmáčeného domu

Na východoindické pobřeží ve čtvrtek časně ráno místního času za doprovodu prudkého deště a vichru udeřil cyklón Nivar, kvůli kterému tamní úřady musely evakuovat desítky tisíc lidí. Informovala o tom agentura AFP. Střed bouře po mírném oslabení dosáhl pevniny ve 3:00 místního času (středa 23:00 SEČ) v oblasti zhruba 230 kilometrů jižně od Čennaí, ve státě Tamilnádu na jihovýchodě země. Cyklón doprovázel vítr o síle až 130 kilometrů za hodinu.

Prudký vichr ve státech Tamilnádu a Ándhrapradéš vyvracel stromy a sloupy elektrického vedení a vydatné srážky způsobily záplavy. Ve státě Tamilnádu si bouře vyžádala jeden život, když se na ženu zřítila stěna podmáčeného domu.

Nivar podle předpovědí Indického meteorologického úřadu (IMD) v následujících hodinách oslabí a zamíří na sever. Agentura však na twitteru varovala, že nebezpečí "ještě nepominulo, protože část cyklónu je stále nad mořem - i když je už střed nad pevninou".

Zdroj: ČTK
Další zprávy