Djokovič na zemi a zklamaný Federer. Bitvu titánů sledoval Giroud i Sherlock Holmes

Djokovič na zemi a zklamaný Federer. Bitvu titánů sledoval Giroud i Sherlock Holmes
Finále mužské dvouhry na Wimbledonu obstarali Novak Djokovič a Roger Federer.
Švýcar v semifinále zdolal Rafaela Nadala a doufal, že získá 21. grandslamový titul kariéry.
Srbovi šlo o číslo 16.
Do publika se usadil britský herec, představitel Sherlocka Holmese Benedict Cumberbatch nebo welšská operní pěvkyně Katherine Jenkinsová.
Foto: Reuters
Sport Reuters Sport, Reuters
14. 7. 2019 22:50
Podívejte se na obrázky z finále tenisového Wimbledonu, které ovládl Novak Djokovič.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pošta bude od dubna vydávat důchod opět i na pobočkách. Přizpůsobí se návykům seniorů

Česká pošta se v dubnu vrátí k výplatě důchodů standardním způsobem. Část seniorů si tak pro penzi bude moci dojít na pobočku. Uvedl to mluvčí Matyáš Vitík. Nejbližším výplatním dnem pro důchody je čtvrtek 2. dubna. 

Minulý měsíc kvůli koronaviru všechny důchody pošťáci roznášeli lidem domů.  Pošta podle Vitíka vyhodnotila tento dosavadní způsob výplaty. Úspěšnost doručování byla 80 procent, lokálně ve velkých městech ale pouze 35 procent.

"Z terénního dotazování mezi důchodci a z reakcí této klientely na pobočkách vyplynulo, že velká část těch, kteří si standardně nechávají posílat důchod na poštu, kde si ho také vyberou, nemají o doručování na adresu zájem a stále preferují návštěvu pobočky. S ohledem na tyto odlišnosti a klientské návyky různých skupin seniorů bude od 2. dubna Česká pošta bude vyplácet důchody standardním způsobem, jaký si důchodce zvolil a na který je zvyklý," sdělil Vitík.

Zdroj: ČTK
Další zprávy