Francouzští tenisté jsou ve finále Davis Cupu. Vyzvou pravděpodobně Chorvaty

15. 9. 2018 16:37
Zatímco čeští tenisté bojují v baráži Davis Cupu proti Maďarsku, ve Francii se hraje o titul v této prestižní soutěži, která letos končí se starým formátem.
SF Davis Cupu, Francie - Srbsko: Jo-Wilfried Tsonga
SF Davis Cupu, Francie - Srbsko: Jo-Wilfried Tsonga | Foto: Reuters

Lille - Tenisté Francie vyhráli v semifinále Davisova poháru v Lille proti Španělsku i čtyřhru a postoupili do finále, v němž budou obhajovat loňské vítězství. Třetí bod a nedostižné vedení 3:0 získala domácím v dnešní čtyřhře dvojice šestatřicetiletých veteránů Julien Benneteau, Nicolas Mahut, jež porazila 6:0, 6:4, 7:6 pár Marcel Granollers, Feliciano López.

První dva body vybojovali pro Francouze v pátečních dvouhrách daviscupový debutant Benoit Paire a Lucas Pouille. Španělé hrají v Lille bez své největší hvězdy a světové jedničky Rafaela Nadala, který léčí zraněné koleno z US Open.

V druhém semifinále v Zadaru vedou domácí Chorvaté po pátku 2:0 nad Spojenými státy americkými.

Letos naposledy se hraje Davis Cup na tři vítězné sety a s finálovým duelem na půdě jednoho ze soupeřů. Od příštího roku se bude o vítězi tradiční soutěže rozhodovat na finálovém turnaji pro 18 týmů během jednoho týdne na neutrálním místě.