Aféra s plechovkou na US Open. Co to sakra děláte, křičel Thiem na pořadatele

av av
4. 9. 2020 9:59
Dominic Thiem zatím spolehlivě plní roli jednoho z favoritů US Open, ve čtvrtečním druhém kole povolil jen osm her indickému outsiderovi Sumitu Nagalovi. Víc než jednoduché vítězství tak zaujal jeho konflikt s pořadateli turnaje kvůli plechovce energetického nápoje.
Dominic Thiem, US Open 2020
Dominic Thiem, US Open 2020 | Foto: Reuters

Společnost Red Bull si může mnout ruce. Ve hvězdném rakouském tenistovi má vskutku spolehlivého partnera. Thiema stojícího na tribuně s plechovkou energetického nápoje před sebou ve středu často snímaly kamery během duelu Novaka Djokoviče.

A další reklamní spot v živém vysílání pak Thiem realizoval také během svého vlastního duelu. Řečeno s nadsázkou, protože všechno začalo nevinně a Thiemovy argumenty během hádky s pořadateli nakonec dávaly smysl.

Druhý nasazený hráč si na lavičce vyžádal plechovku Red Bullu. Jelikož ale rakouská společnost nepatří mezi sponzory turnaje, nápoj Thiemovi donesli v papírovém kelímku. To ale tenistu rozlítilo.

"Co to sakra děláte? Dejte mi papírový kelímek a nějak zakryjte plechovku, a já si to tam naleju sám," zvyšoval hlas trojnásobný finalista grandslamu. "Vy jste jak blázni kvůli veškerým anti-dopingovým pravidlům a pak přijdete a chcete mi nalévat Red Bull někde v zákulisí," čílil se Thiem.

Chtěl tím naznačit, že pokud bude pít přímo z plechovky, nedojde ke spekulacím, že by užíval cokoli pochybného. Tenisté skutečně dostávají instrukce, aby pokud možno nikdy nekonzumovali nic, co si sami neotevřou, nebo neprohlédnou.

Nakonec se tedy nápoj naléval do kelímku přímo na lavičce, přičemž podavač míčků dělal pomocí ručníku clonu, aby logo Red Bullu nebylo vidět. Příliš účinné to ale stejně nebylo, navíc ve chvíli, kdy už stejně každý věděl, o jakém pití je tady řeč.

K incidentu se pak sedmadvacetiletý hráč vrátil na tiskové konferenci.

"Naprosto chápu, že není dovoleno mít plechovku Red Bullu na kurtu. Vím to. Někdy mi ale pomůže, tak jsem ho chtěl. Byla kolem toho výměna názorů, trochu divná, řekl bych. Příště si vezmu papírový kelímek," smál se Thiem.

A vysvětlil, co ho konkrétně rozčílilo. "Chtěli odejít s otevřenou plechovkou a naplnit s ní kelímek, aniž bych to viděl. To mě trošku nas.alo, protože anti-dopingová pravidla jsou striktní. Nechtěl jsem ztratit plechovku z dohledu," prohlásil rakouský tenista, který se v dalším kole utká se zkušeným Chorvatem Marinem Čiličem, vítězem US Open z roku 2014.

 

Právě se děje

Další zprávy