Slovenská jízda Bouzkové pokračuje, v Mexiku si zahraje čtvrtfinále

Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 5. 3. 2020 6:55
Jednadvacetiletá česká tenistka Marie Bouzková si na turnaji v Monterrey v Mexiku zahraje potřetí čtvrtfinále na okruhu WTA. Po Kristině Kučové si poradila s další Slovenkou Annou Karolínou Schmiedlovou, kterou porazila 6:4 a 6:1.

Bouzková, 57. hráčka žebříčku, si už loni v srpnu zahrála semifinálový duel na elitním podniku v Torontu. Americké hvězdě Sereně Williamsové, majitelce 23 grandslamových titulů, tehdy vzala set.

V Mexiku bude rodačka z Prahy bojovat o postup do semifinále proti Wang Ja-fan z Číny.

Tenisový turnaj žen v Monterrey v Mexiku (tvrdý povrch, dotace 275.000 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo: Bouzková (9-ČR) - Schmiedlová (SR) 6:4, 6:1, Petersonová (6-Švéd.) - Bondarenková (Ukr.) 7:6 (7:2), 7:5, Fernandezová (Kan.) - Stephensová (5-USA) 6:7 (4:7), 6:3, 6:3, Wang Ja-fan (8-Čína) - Sharmaová (Austr.) 7:6 (7:5), 4:6, 6:3.

Čtyřhra - čtvrtfináleBouzková, Voráčová (ČR) - Kontaová, Svitolinová (Brit./Ukr.) bez boje.

 

Právě se děje

před 31 minutami

O byty po H-Systemu má zájem 58 z 60 jejich současných uživatelů

Dnes končí termín pro podání nabídek na odkup 60 bytů v Horoměřicích u Prahy po zkrachovalé společnosti H-System. Nabídku podalo 58 z 60 současných uživatelů bytů, dva konkurzní správkyni napsali, že o byt nemají zájem a vyklidí ho. Celková hodnota sídliště podle minimálních cen znaleckých posudků činí zhruba 210 milionů korun, řekli dnes šéf věřitelského výboru a advokát největšího věřitele H-Systemu Petr Pavel a Martin Junek, předseda bytového družstva Svatopluk, které sdružuje část bývalých klientů H-Systemu.

"Nabídky ještě můžou chodit. Dva ze současných uživatelů nemají o odkup zájem všech zbylých 58 podalo nabídku, a souhlasí tak s cenou, kterou určil znalecký posudek," řekl Pavel. Konkurzní správkyně obdržela také několik nabídek na odkup některých bytů od třetí strany. Obdržené nabídky by měl věřitelský výbor vyhodnotit v úterý 26. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy