Berdych smetl Simona a drží naději na Turnaj mistrů, nejprve ale musí v Paříži vyřadit Murrayho

Aktualizováno 4. 11. 2016 0:30
Tomáš Berdych v osmifinále turnaje v Paříži porazil Gillese Simona ve dvou setech 6:4 a 6:3. Berdych smetl jednatřicetiletého Francouze za hodinu a osm minut. Nejlepší český tenista stále živí naději na účast na Turnaji mistrů, k udržení teoretické šance musí ve francouzské metropoli postoupit alespoň do semifinále a právě v cestě mezi nejlepší čtyřku turnaje se Berdychovi postaví Andy Murray. Jenže jednatřicetiletý Čech s Britem prohrál pět posledních vzájemných zápasů.
Wimbledon 2015: Gilles Simon a Tomáš Berdych
Wimbledon 2015: Gilles Simon a Tomáš Berdych | Foto: ČTK

Paříž - Tenista Tomáš Berdych postoupil na Masters v Paříži do čtvrtfinále po vítězství nad domácím Gillesem Simonem 6:4, 6:3 a udržel si naději na účast na Turnaji mistrů.

K cestě do Londýna potřebuje ve francouzské metropoli projít minimálně do semifinále, což bude těžký úkol. Příštím soupeřem české jedničky totiž bude druhý hráč světa Brit Andy Murray, který v závěru sezony usiluje o sesazení Srba Novaka Djokoviče z prvního místa žebříčku.

Ve svém prvním utkání v Paříži potřeboval Berdych k postupu přes Portugalce Joaa Sousu tři sety, zápas se Simonem zvládl lépe. Po 68 minutách se krátce po půlnoci radoval z vítězství nad francouzským tenistou, který je ve světovém žebříčku o 12 míst níž, ale Berdycha v předchozích dvanácti vzájemných zápasech sedmkrát porazil.

Také se svým dalším soupeřem má Berdych nepříznivou bilanci, v 15 utkáních Murraymu podlehl devětkrát. Naposledy ho porazil před třemi roky v Cincinnati, od té doby s hvězdným Britem pětkrát prohrál včetně letošních zápasů v Madridu a ve Wimbledonu.