Berdych podával na postup, ale nakonec ve Winston-Salemu se Srbem prohrál

20. 8. 2019 23:54
Tomáš Berdych skončil na turnaji ve Winston-Salemu v druhém kole, se Srbem Filipem Krajinovičem prohrál 6:3, 5:7, 1:6. Osmému nasazenému protivníkovi dokázal třiatřicetiletý český tenista pětkrát prolomit servis a za stavu 5:4 v druhém setu podával na vítězství, jenže koncovku ani třetí sadu nezvládl a za hodinu a 47 minut prohrál.
Tomáš Berdych vypadl na turnaji ve Winston-Salemu ve druhém kole.
Tomáš Berdych vypadl na turnaji ve Winston-Salemu ve druhém kole. | Foto: Reuters

Berdych se v Severní Karolíně vrátil na kurty po vleklých zdravotních problémech a v úvodním kole vyřadil Itala Andrease Seppiho. Na okruhu ATP tak slavil první výhru po téměř půl roce, naposledy se radoval koncem února v Dubaji.

Předtím v Montpellier odehrál jediný vzájemný zápas s Krajinovičem, kterého porazil ve třech setech. Pak už se mu ale nedařilo. Od březnové prohry v Indian Wells návrat na okruh kvůli problémům se zády odkládal, na wimbledonské trávě neuhrál proti Američanovi Tayloru Fritzovi ani set.

Korejec I Tuk-i, první neslyšící tenista, jenž vyhrál zápas na ATP Tour, začal ve Winston-Salemu slibně také v druhém kole. V utkání s Hubertem Hurkaczem získal úvodní set, pak ho ale třetí nasazený Polák smetl 6:0, 6:3.

Tenisový turnaj mužů ve Winston-Salemu (tvrdý povrch, dotace 807.210 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo:

Krajinovič (8-Srb.) - Berdych (ČR) 3:6, 7:5, 6:1, Hurkacz (3-Pol.) - I Tuk-i (Korea) 4:6, 6:0, 6:3, Carreňo (11-Šp.) - Copil (Rum.) 6:3, 6:7 (3:7), 6:4, Ruud (12-Nor.) - Harris (JAR) 6:1, skreč., Shapovalov (2-Kan.) - Sandgren (USA) 6:2, 6:4, Johnson (USA) - Evans (5-Brit.) 6:3, 6:1, Querrey (6-USA) - Carballés (Šp.) 6:3, 7:5, Sonego (7-It.) - Džumhur (Bosna) 6:1, 6:4, Rubljov (Rus.) - Ramos (9-Šp.) 6:7 (5:7), 6:3, 6:1, Tiafoe (10-USA) - Chardy (Fr.) 4:2 skreč, Kecmanovič (13-Srb.) - Popyrin (Austr.) 7:6 (7:5), 6:3, Humbert (15-Fr.) - Fratangelo (USA) 3:6, 6:3, 6:2, F. López (16-Šp.) - Andújar (Šp.) 6:4, 1:6, 7:5.

před 3 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.