Ach, ty koncovky... Lehečka ve finále Turnaje mistrů mladých tenistů prohrál

12. 11. 2022 22:55
Tenista Jiří Lehečka titul na Turnaji mistrů hráčů do 21 let v Miláně nezískal. Jednadvacetiletý Čech v dnešním finále prohrál 3:4, 3:4 a 2:4 s Brandonem Nakashimou z USA.
Jiří Lehečka
Jiří Lehečka | Foto: Reuters

Lehečka se na turnaj kvalifikoval jako první český tenista v historii. Proti Nakashimovi nastoupil v Allianz Cloud Areně podruhé a stejně jako v základní skupině s jednadvacetiletým Američanem neuhrál ani set.

Do finále přitom vstoupil dobře a v prvním setu vedl 3:1. Nakashima ale vyrovnal a díky osmi bodům za sebou se v tie-breaku ujal vedení 5:0.

Lehečka se nevzdal, snížil na 5:6, odvrátil dva setboly, ale třetí už soupeř využil.

Také druhá sada byla vyrovnaná a opět musel rozhodnout tie-break. V něm si Lehečka vypracoval za stavu 6:4 dva setboly, ale ani jeden proměnit nedokázal. Nakashima čtyřmi body za sebou sadu získal pro sebe.

Třetí set rozhodla Lehečkova ztráta podání za stavu 2:3. Nakashima triumfem na Turnaji mistrů hráčů do 21 let navázal na předchozí šampiony Španěla Carlose Alcaraze, Itala Jannika Sinnera, Řeka Stefanose Tsitsipase a Korejce Čong Hjona.

Tenisový Turnaj mistrů hráčů do 21 let v Miláně (tvrdý povrch, dotace 1,4 milionu dolarů):

Finále: Nakashima (4-USA) - Lehečka (5-ČR) 4:3 (7:5), 4:3 (8:6), 4:2.