Současný tenis mě nudí, ani nedokoukám zápas, překvapil Federer. Chybí mu pestrost

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
27. 3. 2024 6:21
Dodnes cítí tu úlevu, kterou mu dalo rozhodnutí skončit s tenisem. Švýcarská legenda Roger Federer se rozpovídal o tom, jak mu vyhovuje role otce a manžela a jak ho současný tenis nudí takovým způsobem, že zřídka dokouká v televizi zápas.
Roger Federer s manželkou Mirkou
Roger Federer s manželkou Mirkou | Foto: Reuters

Je to rok a půl, co švýcarský tenista skončil s profesionálním okruhem a už ho sleduje jen jako divák. 

"Popravdě mi vůbec nechybí. Na druhou stranu jsem čekal, že mě nebude zajímat vůbec, což se neděje. Rád sleduju alespoň výsledky, abych věděl, jak se daří hráčům, proti kterým jsem hrával," prozradil Federer v rozhovoru pro prestižní měsíčník Gentlemen's Quarterly. 

Ale že by si nějaký zápas pustil v televizi, to nehrozí. "Minulý rok jsem sledoval jeden zápas, ale v podstatě jen kvůli dětem. Celé utkání ani nedokoukám. Sleduju pouze sestřihy. Musím přiznat, že současný tenis mě nudí," překvapil Federer.

Podle dvacetinásobného grandslamového šampiona se tvář hry změnila. Dominují výměny od základní čáry. 

"Je to nudné, chybí mi pestrost, více náběhů k síti. Všichni teď mají podobný styl tenisu, hra je jednotvárná, všichni se podobají jako vejce vejci," smutní Švýcar.

Zklamalo ho i to, že se po poklesu formy Řeka Stefanose Tsitsipase úplně vytratil z první desítky jednoručný bekhend.

"Věřím, že tenhle úder nezanikne, že přežije a zase se vrátí. Ale nemůžu moc kázat, i své děti jsem naučil obouručný bekhend. Jsem špatný vlajkonoš jednoručky. Ale možná to ještě změníme," vtipkoval Federer.

I když je z něho nyní tenisový důchodce, jeho život se v jádru zase tolik nezměnil.

"Tenis byl můj koníček, který se stal i mou prací. Snažil jsem se, aby to nikdy nebyla má identita. Z větší části jsem byl vždycky táta a manžel. Takže když jsem tenis odložil, zbylo mi všechno ostatní," pochvaluje si dvaačtyřicetiletý rodák z Basileje. 

 

Právě se děje

Další zprávy