Menšík trápil Djokoviče přes dvě hodiny. Těžký zápas, pomohlo mi štěstí, smekl Srb

Aktualizováno před 57 minutami
Tenista Jakub Menšík vypadl na turnaji v Šanghaji ve čtvrtfinále s bývalou světovou jedničkou Novakem Djokovičem. Se čtvrtým nasazeným Srbem prohrál při debutu na Masters mezi osmičkou nejlepších 7:6, 1:6, 4:6 a nenavázal na Tomáše Macháče, který ve čtvrtek slavil postup po výhře nad Carlosem Alcarazem.

Devatenáctiletý Menšík vstoupil do prvního vzájemného zápasu se svým velkým vzorem nebojácně a držel s ním bez problémů krok. V sedmé hře ještě dokázal první dva brejkboly odvrátit, v deváté už ale servis neudržel. O osmnáct let staršímu soupeři ale za stavu 5:4 nedovolil set dopodávat, okamžitě mu brejk vrátil a dovedl souboj až do tie-breaku. V něm se od stavu 0:3 vzchopil k obratu, vyrovnal a třemi body v řadě ho pak získal v poměru 7:4.

"Na konci první sady, když jsem to mohl doservírovat, jsem nepodával moc kvalitně. A jemu se to podařilo dobře odehraným tie-breakem otočit," uvedl Djokovič, jenž v Šanghaji útočí na jubilejní 100. titul v kariéře.

Ve druhé sadě ale Menšík nedokázal na výkon navázat. Zahrál jen šest vítězných míčů, více kazil a vítěz rekordních 24 grandslamových trofejí za půlhodinu skóre srovnal. Ve třetí sadě se hra opět více vyrovnala a rozhodl nakonec jediný úspěšný brejk Djokoviče z pátého gamu. Čtyřnásobný šampion šanghajského turnaje už si pak vedení ohlídal a čistou hrou duel po dvou hodinách a 21 minutách uzavřel.

"Po prohraném prvním setu jsem zůstal klidný a podařilo se mi do druhého dobře vstoupit, i když jsem měl pocit, že jsme na jeho začátku oba měli fyzickou krizi. Hodně jsme na sebe tlačili, odehráli jsme spoustu dlouhých výměn. Bylo to vyrovnané až do konce. Měl jsem štěstí, že se mi v posledním gamu povedly skvělé servisy, pár es, to pomohlo," řekl Djokovič.