Slováci velebí Haraslína. Dal vítězný gól, jeho tým se drží ve hře o postup

před 2 hodinami
Fotbalisté Slovenska zvítězili v Lize národů v Ázerbájdžánu 3:1, v tomto ročníku soutěže neprohráli ani čtvrté utkání a zůstávají ve hře o postup ze skupiny C. Rozdílovou branku vstřelil sparťan Lukáš Haraslín.
Lukáš Haraslín slaví gól, kterým rozhodl o vítězství Slovenska v utkání Ligy národů proti Ázerbájdžánu | Foto: Reuters

Slováky poslal v Baku do vedení vlastním gólem Mammadov, ještě v první půli srovnal Bajramov.

V 70. minutě oslabil domácí vyloučený Emreli a Haraslín pět minut nato povedenou ranou zpoza šestnáctky k tyči vystřelil svému týmu výhru. Pojistku přidal střídající Ďuriš tři minuty po příchodu na trávník.

Svěřenci italského kouče Calzony mají stejný bodový zisk jako Švédsko, které vyhrálo 3:0 v Estonsku. O jeho triumfu už v první půli rozhodl dvěma góly Nanasi. V zahajovací jedenáctce domácích nechyběl hráč Slovácka Sinjavskij.

V "české" skupině B1 vyhrála Albánie v Gruzii 1:0. V základní sestavě vítězů nastoupili spoluhráči ze Sparty Tuci a Laci. Rozhodující akce se zrodila v 48. minutě. Tuci, jenž si v pátek proti Česku odbyl reprezentační debut, připravil střeleckou pozici Asllanimu a ten se ranou k tyči nemýlil.

Výběr brazilského trenéra Sylvinha zvítězil v Lize národů podruhé. Gruzínci po úvodních dvou výhrách včetně té zahajovací 4:1 proti české reprezentaci podruhé za sebou prohráli. V pátek podlehli stejným poměrem Ukrajině.

Triumf Němců nad Nizozemci 1:0 zařídil v 63. minutě Leweling. Výběr kouče Nagelsmanna je blízko postupu do červnového finále Ligy národů, jelikož před "oranje" a Maďarskem vede skupinu A3 o pět bodů.

Maďaři vyhráli v Bosně a Hercegovině 2:0, oba góly zaznamenal kapitán Szoboszlai, ten druhý z penalty.

Belgii proti Francii mohl poslat do vedení Tielemans, jenže z pokutového kopu přestřelil. Naopak Kolo Muani se v 35. minutě z penalty nemýlil. V nastavení první půle srovnal Openda, ale po více než hodině hry se opět trefil útočník Paris St. Germain Kolo Muani. V 76. minutě oslabil hosty vyloučením Tchouaméni, těsný náskok ale ubránili.

"Les Bleus" ztrácejí ve skupině A2 bod na vedoucí Italy. Mužstvo z Apeninského poloostrova zdolalo Izrael i díky dvěma zásahům Di Lorenza. Izrael prohrál i čtvrté utkání v soutěži.

Turecko zvítězilo na Islandu 4:2 a dál vede skupinu B4 o dva body před Walesem. "Draci" doma zdolali 1:0 Černou Horu, která dál čeká na první bod.

Fotbalová Liga národů - 4. kolo:

Skupina A2:

Belgie - Francie 1:2 (1:1)

Branky: 45.+3 Openda - 35. a 62. Kolo Muani. ČK: 76. Tchouaméni (Francie).

Itálie - Izrael 4:1 (1:0)

Branky: 54. a 79. Di Lorenzo, 41. Retegui z pen., 73. Frattesi - 66. Abú Fání.

Branka: 63. Leweling.

Bosna a Hercegovina - Maďarsko 0:2 (0:1)

Island - Turecko 2:4 (1:0)

Branky: 3. Óskarsson, 83. Gudjohnsen - 62. Kahveci, 67. Calhanoglu z pen., 88. Güler, 90.+5 Aktürkoglu.

Ázerbájdžán - Slovensko 1:3 (1:1)

Branky: 38. T. Bajramov - 15. vlastní Mammadov, 75. Haraslín, 86. Ďuriš. ČK: 70. Emreli (Ázerbájdžán).

Estonsko - Švédsko 0:3 (0:2)

Branky: 29. a 37. Nanasi, 66. Gyökeres.

1. Švédsko 4 3 1 0 11:3 10
2. Slovensko 4 3 1 0 8:3 10
3. Estonsko 4 1 0 3 3:8 3
4. Ázerbájdžán 4 0 0 4 3:11 0