Sabalenková v Ohiu zničila Šwiatekovou. O titul se utká s rozjetou Američankou

Aktualizováno 18. 8. 2024 23:21
Světová jednička Polka Iga Šwiateková podlehla v semifinále tenisového turnaje v Cincinnati třetí hráče světa Aryně Sabalenkové dvakrát 3:6.
Aryna Sabalenková a Iga Šwiateková po semifinále v Cincinnati.
Aryna Sabalenková a Iga Šwiateková po semifinále v Cincinnati. | Foto: Reuters

Běloruská vítězka Australian Open se o druhý letošní titul utká v pondělí s Američankou Jessicou Pegulaovou, která zdolala Španělku Paulu Badosaovou 6:2, 3:6, 6:3.

Sabalenková hrála semifinále v Cincinnati počtvrté a poprvé uspěla. Loni vypadla s Karolínou Muchovou.

Šwiatekovou porazila ve dvanáctém vzájemném zápase na okruhu WTA počtvrté. Po postupu do pátého letošního finále se běloruská tenistka posune v novém vydání žebříčku WTA na druhé místo, na kterém vystřídá Američanku Coco Gauffovou.

Šestá nasazená Pegulaová navázala v Cincinnati na vydařené vystoupení z minulého týdne v Torontu, kde získala druhý letošní a celkově šestý titul. V duelu s Badosaovou ztratila druhý set, během něhož byl zápas kvůli dešti přerušen. Ve třetí sadě už ale znovu nezaváhala a protáhla svou vítěznou šňůru na amerických betonech na devět zápasů.

Sabalenková a Pegulaová se na okruhu WTA Tour utkají posedmé. Běloruská tenistka vede bilanci vzájemných zápasů 4:2, poslední duel na loňském Turnaji mistryň ale vyhrála Američanka.