S kým může Vůjtek počítat pro přípravu. A kdo se rýsuje pro mistrovství?

Po kom už v této chvíli může sáhnout Vladimír Vůjtek se můžete podívat v galerii.
Stálice v sestavě národního mužstva i Montrealu Canadiens Tomáš Plekanec zažil s kanadským týmem parádní vstup do sezony, pak se ale zranila jednička týmu Carey Price a s Montrealem to šlo z kopce. Montreal je momentálně mimo play off a Plekanec reprezentaci neodmítá. Vzpomeňte na loňské domácí mistrovství, kde přijel i po vyřazení Montrealu v druhém kole play off.
Také Calgary neprožívá zdaleka tak povedenou sezonu, jako tu loňskou. Ale všechno špatné je na něco dobré. Dres kanadského klubu oblékají hned tři Češi, které by byla škoda před mistrovstvím neoslovit. Jedním z nich je obránce Ladislav Šmíd. Třicetiletý obránce se celou sezonu potýká se zraněními. Letos odehrál v NHL zatím jen 22 zápasů. A momentálně znovu nehraje.
Kometa loňského mistrovství světa v Praze Jakub Nakládal před sezonou vyrazil na zkušenou za oceán. Většinu sezony předváděl kvalitní práci na farmě Calgary ve Stocktonu a čekal na šanci. Ta nakonec přišla a Nakládal už má za sebou 14 zápasů v NHL. Vůjtkovi by se podobný obránce určitě hodil.
Posledním do party českých hokejistů v Calgary je Michael Frolík, který dokonce figuruje i na předběžné soupisce českého týmu pro zářijový Světový pohár. V minulosti už na mistrovství přijel pomoct.
Foto: Milan Kammermayer
David Janeczek David Janeczek
14. 3. 2016 15:00
Na začátku dubna začne už šestý ročník Euro Hockey Challenge turnaje, jenž supluje přípravná utkání před mistrovstvím světa. A trenér české reprezentace už může začít plánovat tým alespoň pro tento turnaj. Soutěž dvanácti nejlepších mužstev v Evropě česká reprezentace v pětileté historii dvakrát vyhrála. Jen jedinkrát chyběla mezi třemi nejlepšími týmy.
 

Právě se děje

Další zprávy