10. 8. 2008 15:48
Brazílie - Nový Zéland 5:0
Brazilec Ronaldinho bojuje o míč v utkání s Novým Zélandem
Brazilec Ronaldinho bojuje o míč v utkání s Novým Zélandem | Foto: Reuters

Peking - V neděli pokračoval v Číně také olympijský turnaj ve fotbale. Druhou výhru si ve skupině připsali oba největší favorité.

Brazilci i záslouhou dvou branek svého kapitána Ronaldinha rozstříleli Nový Zéland 5:0. To Argentina se proti houževnatým Australanům nemohla dlouho prosadit a o osudu utkání rozhodl až v 77. minutě jediným gólem Lavezzi.

Po dvou duelech tak mají oba jihoamerické celky na svém kontě plný počet šesti bodů a praktický zajištěn postup do vyřazovacích bojů.

Naopak svůj druhý zápas na turnaji nezvládla domácí Čína. Ta nedokázala úspěšně navázat na úvodní remízu s Novým Zélandem a prohrála v neděli s Belgií 0:2. Pořádající země navíc dohrávala utkání o devíti hráčích, když červenou kartu viděl nejprve Wangsong Tan a později také kapitán Zhi Zheng.

Cestu za postupem si zkomplikovali také Nizozemci, kteří zachraňovali remízu 2:2 s USA až v nastaveném čase druhé půle.

Fotbalisté ani fotbalistky České republiky se na olympijský turnaj nekvalifikovali, takže jedinou českou zástupkyní je v Pekingu plzeňská rozhodčí Dagmar Damková.

Ta v sobotu absolvovala premiéru v zápase domácích Číňanek s Kanadou a podle vyjádření Českomoravského fotbalového svazu si vedla dobře.

„Zápas Číny s Kanadou zvládla na jedničku a dostala delegaci na utkání USA - Nový Zéland," stojí v prohlášení ČMFS.

Další zápas tak Damkovou čeká v úterý 12. srpna. Od 13:45 středoevropského času si zapíská důležitý duel o postup ze skupiny. Poku ho zvládne, má šanci, že bude na olympijském turnaji rozhodovat i nějaké utkání vyřazovací části.