Procházka rozpoutal divoký chaos a zničil drzého soka. Vydělal bonus 7 milionů

Podívejte se na fotogalerii z utkání mezi Procházkou a Rakičem.
Český bojovník MMA Jiří Procházka (v červených trenkách) hodil za hlavu porážku s Brazilcem Alexem Pereirou a v noci na dnešek v Las Vegas opět vyhrál.
V zápase organizace UFC pod číslem 300 populární "Samuraj" porazil Rakušana srbského původu Aleksandara Rakiče. Soupeři tak oplatil dlouhodobé slovní útoky.
Zápas trval do druhého kola, kdy ho v čase 3:17 ukončili rozhodčí a český bijec vyhrál technickým k.o.
Procházka si připsal jubilejní třicátou výhru mezi profesionály, čtvrtou pod hlavičkou UFC.
Foto: Reuters
ČTK Sport ČTK, Sport
Aktualizováno 14. 4. 2024 14:38
Elitní český MMA bojovník Jiří Procházka porazil v zápase organizace UFC Rakušana srbského původu Aleksandara Rakiče a vrátil se zpět na vítěznou vlnu. Rozhodčí ukončil duel ve 2. kole v čase 3:17 minuty, Procházka vyhrál technickým k.o. a dostal bonus za nejlepší výkon turnaje ve ve výši 300 tisíc dolarů, okolo 7,1 milionu korun.

"Jsem kluk z České republiky, nejsem samuraj. Ale v našich životech existují věci, které nás formují, motivují, a samurajství je jednou z nich. Žiji s těmito pravidly," řekl Procházka po zápase s připomínkou Rakičových předzápasových slov o tom, že český bojovník je falešný samuraj.

Jednatřicetiletý rodák z Hostěradic na Znojemsku si loni v listopadu v New Yorku připsal první porážku po osmi letech, když v titulovém zápase prohrál s Brazilcem Alexem Pereirou, dnes v Las Vegas ale opět vyhrál.

O rok starší Rakič se do oktagonu vrátil po téměř dvou letech a první kolo souboje proti Procházkovi získal na body. Český bojovník sice držel střed oktagonu, Rakič se jej snažil zasahovat kopy na nohu, Procházkou ale výrazněji neotřásl.

V závěru prvního kola dokázal Procházka poprvé soupeře zasáhnout a ve druhém kole došlo na přestřelku, jak člen brněnského Jetsaam gymu avizoval.

Procházka dokázal Rakiče srazit na zem, pokračovat v úderech a rozhodčí následně zápas ukončil.

"Byla to bouře. Čekal jsem na chvíli, kdy ho lapím v chaosu," uvedl český bojovník bezprostředně po zápase.

"Chtěl jsem ho zavalit pohybem a spoustou úderů. Je pravda, že jsem se do něj mohl pustit dřív. Čekal jsem moc dlouho. Necítil jsem, že ho dokážu pořádně zaměřit. Snažil se od střetu utíkat. Chtěl jsem nejdříve pochytat všechny jeho údery a kopy, abych zjistil, co vše má v arzenálu. Když se začal opakovat, pochopil jsem přesně, co má v plánu," popsal Procházka, jak duel ovládl.

Procházka si připsal jubilejní třicátou výhru mezi profesionály, čtvrtou pod hlavičkou UFC. 

Hned po zápase vyzval k dalšímu souboji vítěze hlavního duelu akce UFC 300, ve kterém se o pás šampiona polotěžké váhové kategorie utkali Pereira s Američanem Jamahalem Hillem.

"Příště chci šampiona. Ať vyhraje lepší," řekl Procházka. Titul o pár hodin později uhájil Pereira, který Hilla knokautoval v prvním kole.

 

Právě se děje

Další zprávy