Priskemu zavařila Sparta. Kouč si připsal hořký neúspěch

Rudolf Černík Rudolf Černík
26. 8. 2024 11:21
Brianu Priskemu nezačalo angažmá v nizozemské fotbalové lize příliš úspěšně. Dánskému kouči, který v uplynulých dvou letech přivedl ke dvěma titulům pražskou Spartu, o víkendu zavařila jiná Sparta. Ta z Rotterdamu.
Podívejte se na sestřih utkání Sparta Rotterdam - Feyenoord, ve kterém tým Briana Priskeho utrpěl další ztrátu | Video: Asociated Press

Nový kouč slavného Feyenoordu nemůže být s úvodem nejvyšší nizozemské soutěže spokojený.

V neděli uhrál Priskeho soubor jen remízu 1:1. Ztráta je o to trpčí, že ji megafavorit utrpěl v rotterdamském derby se Spartou.

Feyenoord tak v prvních třech kolech nového ročníku Eredivisie vyhrál jediný zápas. Zwolle sice porazil vysoko 5:1, jenže vítězství orámovaly dvě plichty 1:1 s jasnými outsidery.

Po domácím selhání s Tilburgem přišla remíza i se Spartou. Ta se dostala do vedení ve 34. minutě, kdy Neghli využil toho, že gólman Wellenreuther při výletu mimo vápno neodehrál míč hlavou ideálně, a krásnou střelou z dálky poslal balon do sítě.

Feyenoord vyrovnal v 60. minutě, jenže jeho další snahu notně torpédoval Zerrouki, který se hned v další minutě nechal po druhé žluté kartě vyloučit.

I v deseti však mohl slavný klub duel otočit, ovšem Sparta přežila i velkou šanci v posledních vteřinách nastavení.

Český fotbalista Feyenoordu Ondřej Lingr nedostal od Priskeho opět šanci ani na minutu. V novém ligovém ročníku zatím nezaznamenal jediný start.

Stále tak platí, že si v této sezoně připsal jen 22 minut v souboji o nizozemský Superpohár, který Feyenoord získal ještě před začátkem ligy po výhře na penalty nad Eindhovenem.

Právě PSV, který zničil 7:1 Almere na jeho hřišti, vede Eredivisie s plným ziskem. Feyenoord na něj tudíž už po třech kolech ztrácí čtyři body.

Nizozemská fotbalová liga - 3. kolo:

Sparta Rotterdam - Feyenoord Rotterdam 1:1, Almere - PSV Eindhoven 1:7, Groningen - Alkmaar 0:0, Almelo - Tilburg 1:1, Deventer - Waalwijk 2:0, Nijmegen - Zwolle 1:0, Breda - Utrecht 1:2.

1. PSV Eindhoven 3 3 0 0 15:3 9
2. Groningen 3 2 1 0 6:2 7
3. Utrecht 3 2 1 0 4:2 7
4. Alkmaar 3 2 1 0 2:0 7
5. Sittard 2 2 0 0 5:0 6
6. Feyenoord Rotterdam 3 1 2 0 7:3 5
7. Tilburg 3 1 2 0 4:2 5
8. Twente Enschede 2 1 1 0 3:2 4