Priske oslavil první impozantní výhru. Čechovi ale nedal ani jednu minutu

Rudolf Černík Rudolf Černík
19. 8. 2024 10:37
Podívejte se na sestřih utkání 2. kola nizozemské ligy, v němž se nový trenér Feyenoordu Rotterdam Brian Priske dočkal první výhry v soutěži. Tým bývalého kouče pražské Sparty zvítězil na trávníku Zwolle impozantně 5:1.
Podívejte se na sestřih utkání Zwolle - Feyenoord, v němž se bývalý kouč Sparty Brian Priske dočkal první výhry v nizozemské lize | Video: Asociated Press

Feyenoord vstoupil do nového ročníku nejvyšší nizozemské soutěže překvapivou remízou 1:1 doma s Tilburgem, v nedělním duelu se Zwolle si ale spravil chuť.

Favorita poslal do vedení hned ve 4. minutě Brazilec Paixao, pak rotterdamský celek přežil šanci Reijnderse, jehož pokus zastavilo břevno.

Zkraje druhé půle navýšil náskok hostů Stengs a hned za pět minut se trefil i exsparťanský obránce Hancko. Při trefě slovenského reprezentanta, o jehož přestupu do některého z velkoklubů se stále spekuluje, sice mával asistent rozhodčího ofsajd, ale VAR platnost gólu požehnal.

Priskeho celek pak vyšponoval vedení až na 5:0, porážku Zwolle zmírnil tři minuty před koncem parádní ranou Krastev.

Dánský stratég, který dovedl v předchozích dvou sezonách k českým titulům Spartu, si tak v Eredivisie připsal první vítězství. Na trávník při něm neposlal českého ofenzivního fotbalistu Ondřeje Lingra, jenž strávil celý zápas na lavičce.

Lingr stále čeká na první odehranou minutu v novém ligovém ročníku, do hry totiž nezasáhl ani v úvodním kole proti Tilburgu.

V této sezoně si připsal jen 22 minut v souboji o nizozemský Superpohár, který Feyenoord získal po výhře na penalty nad Eindhovenem.

Nizozemská fotbalová liga - 2. kolo:

Zwolle - Feyenoord Rotterdam 1:5, Almelo - PSV Eindhoven 1:3, Tilburg - Deventer 2:0, Breda - Ajax Amsterdam 2:1.

1. PSV Eindhoven 2 2 0 0 8:2 6
2. Sittard 2 2 0 0 5:0 6
3. Groningen 2 2 0 0 6:2 6
4. Alkmaar 2 2 0 0 2:0 6
5. Feyenoord Rotterdam 2 1 1 0 6:2 4
6. Tilburg 2 1 1 0 3:1 4
7. Twente Enschede 2 1 1 0 3:2 4
8. Utrecht 2 1 1 0 2:1 4