Priske dostal další facku. Feyenoord nedokázal zdolat outsidera a byl rád za remízu

Rudolf Černík Rudolf Černík
před 2 hodinami
Brian Priske si v roli kouče fotbalistů Feyenoordu Rotterdam připsal další neúspěch. V nizozemské lize jen remizoval 1:1 v Nijmegenu a ze šesti zápasů v soutěži vyhrál jen dva. A to ještě bývalý trenér pražské Sparty musel být za bod na půdě outsidera hodně rád.
Podívejte se na sestřih utkání Nijmegen - Feyenoord | Video: Asociated Press

Ne, tohle vážně není dobrý vstup do nového angažmá. Priske po přesídlení z pražské Letné, kde získal dva české tituly, na prestižní nizozemské adrese mírně řečeno tápe.

Po jediné výhře ve čtyřech duelech Eredivisie a domácím výprasku 0:4 od Leverkusenu na úvod Ligy mistrů sice dánský stratég jakž takž utlumil největší vlnu kritiky utrápeným vítězstvím 2:0 nad slabou Bredou, teď se však hlasy nespokojenců dmou novou silou.

Slavný klub z Rotterdamu totiž dostal další sportovní facku a musí být hodně vděčný za sobotní remízu 1:1 na stadionu Nijmegenu, před výkopem až 13. celku tabulky.

Domácí šli ve 33. minutě do vedení, když Sontje Hansen lehce připravil o míč stopera Thomase Beelena a otevřel skóre.

"Takový gól bychom neměli nikdy dostat," zlobil se Priske po zápase. "Odehráli jsme dobrý první poločas," tvrdil překvapivě.

"Byli jsme dominantní a často jsme se dostávali do pozic, z nichž jsme si vypracovali několik dobrých šancí," vysvětloval kouč.

Favorit se vůbec nemohl prosadit ani ve druhé půli, naopak hned po změně stran nechybělo moc Japonci Kokimu Ogawovi, aby navýšil vedení Nijmegenu.

I Priske musel uznat, že jeho celek hrál špatně. "Pokles byl velký, jsme z toho zklamaní. Projevil se stres z toho, že prohráváme," hodnotil dánský odborník.

Feyenoord se však přece jen dočkal vyrovnání, dvě minuty před koncem základní hrací doby neudržel po odvráceném rohu gólman Robin Roefs střelu z úhlu a Jordan Lotomba doklepl míč do sítě.

V šesté minutě nastavení mohl srazit Priskeho a spol. na kolena znovu Ogawa, jeho hlavičku však místo zcela bezmocného brankáře Timona Wellenreuthera zastavila tyč.

"Už jsem to říkal. Budujeme nový tým a potřebujeme čas, který nemáme, musíme předvádět lepší výkony. Pozitivní ale je, že se kluci o výsledek prali až do konce," prohlásil Priske.

Nizozemská fotbalová liga - 7. kolo:

Nijmegen - Feyenoord Rotterdam 1:1, Tilburg - PSV Eindhoven 0:2, Sparta Rotterdam - Sittard 1:1.

1. PSV Eindhoven 7 7 0 0 25:4 21
2. Alkmaar 6 5 1 0 16:2 16
3. Utrecht 5 4 1 0 9:5 13
4. Twente Enschede 6 3 2 1 12:5 11
5. Feyenoord Rotterdam 6 2 4 0 12:6 10
6. Sparta Rotterdam 7 2 4 1 8:7 10
7. Groningen 6 2 3 1 10:7 9
8. Almelo 7 2 3 2 6:9 9