Hertl má první bod v dresu Vegas. Český útočník navíc pobavil promo videem

9. 4. 2024 6:46
Český hokejový útočník Tomáš Hertl při své premiéře v dresu Vegas jednou asistoval, prohru 3:4 na ledě Vancouveru ale neodvrátil. Padl také Pittsburgh, který podlehl Torontu 2:3 v prodloužení, a nevyužil tak příležitost k posunu na místo zaručující postup do play off.
Tomáš Hertl v souboji s obranou Canucks
Tomáš Hertl v souboji s obranou Canucks | Foto: Reuters

Hokejisté Vegas ve Vancouveru po dvou gólech Jacka Eichela v úvodních devíti minutách vedli 2:0, ještě před první přestávkou ale o náskok přišli. Canucks se vrátili do zápasu díky dvěma využitým přesilovkám.

Ve druhé třetině se jako první opět prosadili hosté. Branku na 3:2 dal po pěti sekundách početní výhody Noah Hanifin. Asistenci u jeho trefy si připsal i Hertl, jenž vyhrál buly na začátku celé akce.

Český forvard se vrátil na led po více než dvou měsících a v prvním duelu za Vegas odehrál přes 20 minut. Při premiéře za úřadující šampiony byl platný nejenom v útoku, ale také v obraně. Se čtyřmi srážkami byl dokonce nejaktivnějším hráčem Golden Knights.

K bodům však ale jeho výkon nepomohl. Canucks v průběhu druhé třetiny zásluhou Brocka Boesera a Conora Garlanda otočili na 4:3 a v závěrečné dvacetiminutovce si vítězství pohlídali. V tabulce Západní konference se tak osamostatnili na druhém místě. Hokejisté Vegas jsou nadále osmí.

Kromě svého prvního zápasu Hertl stihl i natočit promo video ke svému příchodu do týmu Las Vegas.

NHL:

Vancouver - Vegas 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)

Branky: 12. a 39. Garland, 15. Q. Hughes, 34. Boeser - 2. a 9. Eichel, 30. Hanifin (Hertl). Střely na branku: 30:23. Diváci: 18.899. Hvězdy zápasu: 1. Garland, 2. J. T. Miller (oba Vancouver), 3. Eichel (Vegas).

Toronto - Pittsburgh 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 26. Knies, 42. Matthews, 62. McCabe - 19. Rakell, 54. D. O'Connor. Střely na branku: 23:31. Diváci: 18.441. Hvězdy zápasu: 1. McCabe, 2. Matthews (oba Toronto), 3. Rakell (Pittsburgh).

5. St. Louis 78 41 5 32 227:240 87
6. Minnesota 77 37 10 30 235:244 83
7. Arizona 77 33 5 39 239:256 71
8. Chicago 77 23 5 49 169:268 51