Krejčíková se postarala o smutné překvapení, Lehečka otočil zápas z 0:2 na sety

Aktualizováno 28. 8. 2024 21:47
Wimbledonská šampionka Barbora Krejčíková dohrála na tenisovém US Open ve 2. kole. Rumunské kvalifikantce Eleně-Gabriele Ruseové podlehla 4:6, 5:7. Turnajová osmička prohrála utkání se 122. hráčkou světa za hodinu a 45 minut. Naopak Jiří Lehečka postoupil poprvé do 3. kola tenisového US Open po velkolepém obratu z 0:2 na sety.
Barbora Krejčíková, osmifinále US Open 2021
Barbora Krejčíková, osmifinále US Open 2021 | Foto: Reuters

Dvaadvacetiletý Lehečka dál vylepšuje na posledním grandslamu sezony své maximum. O osm let staršího Kruegera, který prošel do hlavní soutěže z kvalifikace, předčil v poměru vítězných míčů 67:44. V utkání zaznamenal 29 es. V boji o osmifinále vyzve Rusa Andreje Rubljova, nebo Francouze Arthura Rinderknecha.

Mladoboleslavský rodák Lehečka, který letos vynechal Roland Garros, Wimbledon i olympijské hry v Paříži kvůli únavové zlomenině bederního obratle, nemohl dlouho najít recept na soupeřovo podání. První set ztratil v tie-breaku, ve druhém dostal "kanára" a ve třetí sadě prohrával už 0:3.

Poté ale český tenista předvedl velký obrat. Třetí set otočil díky dvěma brejkům a od té chvíle byl na servisu stoprocentní. Čtvrtou sadu získal díky brejku v páté hře a v rozhodující sadě prolomil soupeřův servis v 11. gamu. Utkání doservíroval k vítězství a zužitkoval druhý mečbol.

Osmadvacetiletá Krejčíková neuspěla na grandslamových akcích po osmi výhrách. Ve Flushing Meadows nenavázala na úvodní vítězství nad Španělkou Marinou Bassolsovou a nenapodobí čtvrtfinálovou účast z roku 2021. V utkání proti 122. hráčce světa Ruseové doplatila na 24 nevynucených chyb a sedm dvojchyb. Prohrála za hodinu a 45 minut.

"Myslím, že jsem hrála lépe než v prvním zápase. Hrála jsem solidně, měla jsem pozitivní čísla a více winnerů než nevynucených chyb. Když jsem se ale podívala na čísla vedle, tak ona na tom byla ještě lépe. Tak to je, to je hra. Mrzí mě, že to nevyšlo a že jsem skončila ve 2. kole, i když je to lepší než vloni. Jede se dál. Už to nevrátím," řekla Krejčíková.

O dva roky mladší Ruseová postoupila do 3. kola grandslamu poprvé v kariéře. V něm narazí na turnajovou šestadvacítku Paulu Badosaovou ze Španělska.

Krejčíková nezačala utkání dobře. V šesté hře přišla o servis a Ruseová šla následně do vedení 5:2. Česká tenistka sice odvrátila setbol a snížila na 4:5, v desátém gamu ale opět ztratila podání.

Druhou sadu měla dvojnásobná grandslamová vítězka Krejčíková rozehranou lépe. Po brejku v sedmé hře získala náskok 5:3, k setbolu se ale nedostala. V posledních čtyřech gamech uhrála naopak jen tři fiftýny a při prvním mečbolu poslala míček do autu.

Tenisový turnaj US Open (tvrdý povrch, dotace 75 milionů dolarů):

Muži:

Dvouhra - 2. kolo:

Lehečka (32-ČR) - Krueger (USA) 6:7 (5:7), 0:6, 6:4, 6:4, 7:5, Dimitrov (9-Bulh.) - Hijikata (Austr.) 6:1, 6:1, 7:6 (7:4), Griekspoor (Niz.) - Báez (21-Arg.) 6:1, 2:0 skreč, Nakashima (USA) - Cazaux (Fr.) 6:4, 6:4, 6:2.

Dvouhra - 1. kolo:

Dodig, Pavlásek (14-Chorv./ČR) - Harrison, Kirkov (USA) 6:3, 6:4.

Ženy:

Ruseová (Rum.) - Krejčíková (8-ČR) 6:4, 7:5, Badosaová (26-Šp.) - Townsendová (USA) 6:3, 7:5, Mertensová (Belg.) - Tomljanovicová (Austr.) 6:3, 6:2, Niemeierová (Něm.) - Učidžimaová (Jap.) 6:4, 6:0.