Vlajkonoš Krpálek a "Lukašenkova" pompézní show. Tak odstartovaly Evropské hry

Takový byl zahajovací ceremoniál Evropských her.
Evropské hry 2019 potrvají v Minsku od 21. do 30. června. Ve 23 disciplínách se představí víc jak čtyři tisícovky sportovců z 50 zemí.
Prezident Běloruska Alexandr Lukašenko (vpravo), označovaný jako poslední diktátor v Evropě, sledoval ceremoniál společně s ruským premiérem Dmitrijem Medveděvem.
Evropské hry 2019 mělo původně hostit Nizozemsko, které ale nabídku kvůli příliš vysokým nákladům stáhlo, a pak Rusko. To pro změnu doplatilo na dopingové prohřešky.
Premiér Medveděv měl potřebu si zahajovací ceremoniál vyfotit, respektive nahrát.
Foto: ČOV/Václav Pancer
Reuters Sport Reuters, Sport
21. 6. 2019 23:24
Podívejte se na ceremoniál, kterým odstartovaly Evropské hry 2019 v Bělorusku.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy