Vlajkonoš Krpálek a "Lukašenkova" pompézní show. Tak odstartovaly Evropské hry

Takový byl zahajovací ceremoniál Evropských her.
Evropské hry 2019 potrvají v Minsku od 21. do 30. června. Ve 23 disciplínách se představí víc jak čtyři tisícovky sportovců z 50 zemí.
Prezident Běloruska Alexandr Lukašenko (vpravo), označovaný jako poslední diktátor v Evropě, sledoval ceremoniál společně s ruským premiérem Dmitrijem Medveděvem.
Evropské hry 2019 mělo původně hostit Nizozemsko, které ale nabídku kvůli příliš vysokým nákladům stáhlo, a pak Rusko. To pro změnu doplatilo na dopingové prohřešky.
Premiér Medveděv měl potřebu si zahajovací ceremoniál vyfotit, respektive nahrát.
Foto: ČOV/Václav Pancer
Reuters Sport Reuters, Sport
21. 6. 2019 23:24
Podívejte se na ceremoniál, kterým odstartovaly Evropské hry 2019 v Bělorusku.
 

Právě se děje

před 57 minutami

Venezuela a Kuba se v OSN pustily do USA, zkritizovaly imperialimus

Venezuelský prezident Nicolás Maduro, kterého vyšetřovatelé Rady OSN pro lidská práva obvinili z možného podílu na zločinech proti lidskosti, vyzval svět k boji proti "hegemonii" a k porážce "imperialistických myšlenek". Uvedla to v úterý agentura AFP s tím, že Maduro odsuzoval "svět hegemonie, svět imperialismu" v předem nahraném projevu, odvysílaném během Valného shromáždění OSN.

"Venezuela hájí multipolární svět a reformovaný systém OSN, který dokáže prosazovat mezinárodní právo a chránit národy světa," zdůraznil. Rovněž kritizoval americké útoky - aniž by vyslovil název Spojených států - proti Světové zdravotnické organizace (WHO). "Teď není čas urážet a vyhrožovat WHO, teď se musíme v jejím zájmu sjednotit," prohlásil podle AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy